manutd.com

Wywiad Cristiano Ronaldo dla Piersa Morgana cz. 2. „Rooney i Neville nie są moimi przyjaciółmi”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Piers Morgan udostępnił kolejne materiały z obszernego wywiadu z Cristiano Ronaldo. Tym razem przedstawiono zdanie piłkarza w sprawie rodziny Glazerów oraz innych byłych zawodników Manchesteru United.

W niedzielę wieczorem w mediach opublikowano pierwszą część 90-minutowej rozmowy Cristiano Ronaldo z dziennikarzem Piersem Morganem. Zawodnik postanowił w rozmowie skrytykować Manchester United na każdym poziomie jego funkcjonowania.

Opuszczenie okresu przygotowawczego

– Dokładnie. Prezydent Manchesteru United nie wierzył, że coś może być nie tak. Sprawiło to, że bardzo źle się wtedy poczułem. Wierzyli mi, lecz chcieli, abym poświęcił rodzinę na rzecz piłki. Teraz, 10 lat wstecz lub za te 10 lat nigdy tego nie zrobię.

– Było to coś, co mnie mocno skrzywdziło. Zwątpili w moje słowa, a my mieliśmy swoje problemy, ponieważ Bella [córka Ronaldo] źle się czuła i musiała spędzić tydzień w szpitalu. Właśnie dlatego ominąłem okres przygotowawczy.

– Było to zbyt ważne, abym mógł wyjechać na pre-sezon. Moim zdaniem zostawienie ich w tej sytuacji dla okresu przygotowawczego było nie fair. Właśnie dlatego nie pojechałem tam.

Krytyka ze strony dawnych kolegów

– [Zapytany o krytykę ze strony Rooneya] Nie wiem, tak naprawdę powinieneś go o to zapytać. Nie wiem, dlaczego tak ostro mnie krytykuje. [Morgan zapytał się, czy krytyka wywołana jest zazdrością] Prawdopodobnie tak. On zakończył swoją karierę po 30-stce, a ja nadal gram na takim poziomie. Nie powiem, że wyglądam lepiej od niego, lecz tak jest [dodał w formie żartu].

– Sztuką jest wysłuchiwanie krytyki oraz oskarżeń z ust osób, które kiedyś z tobą grały. Innym dobrym przykładem tego jest Gary Neville. Ludzie mogą mieć swoją opinię, lecz nigdy nie wiedzą, co tak naprawdę się dzieje np. w wewnątrz w ośrodkach treningowych w Carrington lub w moim prywatnym życiu.

– Ich punkt widzenia nie jest jedynym, jest jeszcze ten mój. Łatwo jest kogoś krytykować, kiedy nie znasz całej historii. Nie są moimi przyjaciółmi. [Morgan zapytał się Ronaldo, czy wymienieni gracze go zdradzili] Tak. Łatwo jest kogoś krytykować, a w ich pracy w telewizji, czy innych mediach muszą być krytyczni.

– Muszą to robić, aby zdobyć sławę i tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że korzystają z tego [z popularności Ronaldo], ponieważ nie są głupi. Naprawdę to rozumiem. Przez całe życie musiałem się mierzyć z krytyką. Jednak sztuką jest widzieć ludzi, z którymi dzieliłeś szatnię, a po czasie krytykują mnie w taki sposób.

–  Jest to lekko krzywdzące, lecz nie jest mi z tym źle. Nie mam się źle, nie mam problemów ze snem przez to. Jednak nie słucha się tego dobrze. Tak, jest to lekko rozczarowujące.

Podejście właścicieli do klubu

– Glazerów nie obchodzi Manchester United. Dla nich jest to klub marketingowy. Nie zależy im na sporcie moim zdaniem. Nie rozmawiałem z nimi od momentu mojego powrotu. Woleli dać kompetencje prezydentowi oraz dyrektorowi sportowemu.

Miłe wspomnienia

– Jak wielokrotnie wspominałem, Roy Keane był dla mnie najlepszym kapitanem w historii. Rio [Ferdinand] wielokrotnie mi pomagał. Był moim sąsiadem, ja byłem jego sąsiadem. Są to bardzo dobrzy ludzie.

– Nie tylko, dlatego, że dobrze o mnie mówią. Byli ze mną w tej samej szatni. Byli piłkarzami. Wiedzą, co oni myślą oraz jak powinni się zachowywać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze