juventus.com

Adrien Rabiot o nieudanym transferze do Manchesteru United: cieszę się, że pozostałem we Włoszech

, Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Adrien Rabiot latem prowadził rozmowy z przedstawicielami Manchesteru United, lecz ostatecznie transfer nie doszedł do skutku. Piłkarz Juventusu wypowiedział się na temat nieudanego transferu.

W letnim oknie transferowym priorytetem dla Erika ten Haga było sprowadzenie środkowego pomocnika. Bardzo długo klub zabiegał o piłkarza FC Barcelony, Frenkie’go de Jonga, lecz nie udało się przekonać Holendra do opuszczenia Camp Nou. Na celowniku klubu z Old Trafford znalazł się również Andrien Rabiot, 27-letni zawodnik Juventusu. 

Negocjacje w sprawie transferu były bardzo intensywne. Kluby ustaliły cenę odstępnego w okolicach 15 milionów funtów, lecz ze względu na zbyt wysokie wymagania płacowe zawodnika transfer nie doszedł do skutku. Ostatecznie środek pola Manchesteru United wzmocnił Casemiro. 

W wypowiedzi dla “La Gazzetta Dello Sport” Rabiot przedstawił kulisy letnich rozmów transferowych:

– To prawda, rozmawiałem z klubami z Premier League, lecz ostatecznie cieszę się, że pozostałem w Juventusie. Sądzę, że to była najlepsza decyzja.

– Premier League to najpopularniejsza liga, lecz nie zastanawiam się nad przyszłością. Skupiam się na Mistrzostwach Świata. Klub i ja nie spieszymy się z rozmowami na temat kontraktu. Zachowujemy spokój i rozważamy wszystkie możliwości.

Adrien Rabiot zdobył w tym sezonie 5 bramek i zaliczył 2 asysty.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze