globesoccer.com

Wayne Rooney z nagrodą Globe Soccer Awards za całokształt kariery

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Na tegorocznej gali Globe Soccer Awards odbywającej się w Dubaju uhonorowany został jeden z legendarnych napastników Manchesteru United. Wayne Rooney na wspomnianej konferencji otrzymał nagrodę za całokształt kariery piłkarskiej.

Na tegorocznej edycji nagrody za całokształt kariery otrzymało dwóch zawodników z przeszłością w Manchesterze United. Pierwszym z nich jest Wayne Rooney, który zawiesił już buty na kołku, a aktualnie zajmuje się prowadzeniem DC United. Drugim nagrodzonym jest napastnik Zlatan Ibrahimović, który pomimo bogatego doświadczenia nadal gra.

– Rooney swoją karierę rozpoczął w Evertonie, a następnie został wielką gwiazdą Manchesteru United, gdzie grał przez 13 lat. Był najlepszym brytyjskim młodym napastnikiem tamtego pokolenia oraz dostąpił zaszczytu wygrania Klubowych Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów oraz 5-krotnie Premier League. Mistrz na boisku, który darzony jest wielkim szacunkiem przez fanów – napisano na oficjalnej stronie Globe Soccer Awards.

Emerytowanemu napastnikowi nagrodę przyznał Jego Wysokość Szejk Mansoor bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, który pełni funkcję przewodniczącego Dubai Sports Council.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze