manutd.com

Harry Maguire: mamy szanse na zwycięstwo w Mistrzostwach Świata

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Mistrzostwa Świata w Katarze to trudne wyzwanie. Bierze w nich udział wiele reprezentacji z bardzo utalentowanymi składami oraz kilkoma supergwiazdami, które potrafią odmienić losy spotkania.

Z Południowej Ameryki w roli faworytów przybywają Brazylia oraz Argentyna. Z Europy tytuł na pewno będzie chciała obronić Francja. Zdaniem Harry’ego Maguire’a jest wiele reprezentacji, które mogą myśleć o końcowym triumfie. W tym Anglia, reprezentowana przez kapitana „Czerwonych Diabłów”.

– Wiele dobrych zespołów bierze udział w tym turnieju. Brazylia i Argentyna na pewno będą trudnymi rywalami. Z Europy przybywa Francja, która ma w swoim składzie wielu utalentowanych zawodników – wyliczał Harry Maguire.

– Więc tak, dużo dobrych zespołów bierze udział w tym turnieju. Myślę, że osiem albo dziewięć reprezentacji może pokusić się o końcowy triumf. Anglia jest pośród nich.

W poprzednich Mistrzostwach Świata Harry był częścią składu, który został wyeliminowany w półfinale przez Chorwację. Tym razem obrońca ma nadzieję, że ekipa „Trzech Lwów” może zajść dalej.

– Myślę, że mamy takie same szanse jak pozostałe zespoły. To dla nas ekscytujący moment. Mamy u siebie niezwykłą grupę graczy. Są bardzo utalentowani.

– Wszyscy wiedzą, że jeśli chce się wygrać Mistrzostwa Świata, to trzeba grać dobrze. Trzeba zadbać o każdy detal, a także mieć odrobinę szczęścia po swojej stronie, zwłaszcza w kluczowych momentach spotkania.

– Udało nam się osiągnąć już półfinał Mistrzostw Świata, a także finał Mistrzostw Europy, więc na pewno mamy szansę, żeby coś osiągnąć. Ale oczywiście musimy dobrze zagrać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze