Michael Regan / Getty Images Europe

MŚ: Anglia gromi Iran. Gol Marcusa Rashforda i uraz Harry’ego Maguire’a

Tomasz Makiej

W pierwszym spotkaniu grupy B byliśmy świadkami prawdziwego gradu bramek. Podopieczni Garetha Southgate’a zdominowali Iran i zwyciężyli aż 6:2. Swoje cegiełki do zwycięstwa dołożyli zawodnicy Manchesteru United – Marcus Rashford zdobył bramkę, a Luke Shaw i Harry Maguire zaliczyli po asyście.

“Synowie Albionu” od pierwszych minut pokazywali swoją przewagę na boisku. Harry Maguire był bliski zdobycia otwierającej bramki po strzale z bliskiej odległości, lecz Irańczyków uratowała poprzeczka. Jude Bellingham zdobył gola w 35. minucie po podaniu Luke’a Shawa, a 8 minut później pod poprzeczkę trafił Bukayo Saka – tym razem asystował Maguire. Przed zakończeniem pierwszej połowy trafił jeszcze Raheem Sterling i Anglicy schodzili na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie pomimo trzech zmian Irańczycy nie byli w stanie powstrzymać rozpędzonych Anglików. Strzelcem bramki numer 4 w 62. minucie został ponownie Saka.   Irańczykom udało się odpowiedzieć  – Harry Maguire zgubił krycie w polu karnym i Mehdi Taremi pokonał Pickforda. Chwilę później kapitan Manchesteru United po konsultacji ze sztabem medycznym musiał opuścić plac gry z powodu urazu głowy. Na boisku za to pojawił się Marcus Rashford. Rashford po niespełna minucie spędzonej na boisku podwyższył prowadzenie na 5:1 po podaniu Harry’ego Kane’a.

W 90. minucie padł gol na 6:1, a w akcji ponownie wzięli udział rezerwowi – Jack Grealish strzelił na pustą bramkę po asyście Calluma Wilsona. Wynik spotkania ustalił Mehdi Taremi strzałem z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Skład Anglików: Pickford – Trippier, Maguire(Dier 70’), Stones, Shaw – Rice, Bellingham, Mount(Foden 70’) – Saka(Rashford 70’), Sterling(Grealish 70’), Kane(Wilson 76’).