ManUtd.com (Ash Donelon / Manchester United via Getty Images)

The Athletic: Mason Greenwood stanie przed sądem pod koniec 2023 roku

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal The Athletic donosi, że zawieszony gracz Manchesteru United Mason Greenwood zostanie osądzony w Sądzie Koronnym w listopadzie 2023 roku. Do tego momentu najpewniej pozostanie on zawieszony przez klub.

21-latek został zatrzymany 31 stycznia pod zarzutem gwałtu oraz napaści. Następnie 1 lutego dołączono do tych oskarżeń napaść seksualną oraz grożenie śmiercią. Klub z Old Trafford bardzo szybko zareagował na tę sytuację i zdecydował się na zawieszenie napastnika oraz odcięcie się od niego.

Anglik przybył do Sądu Koronnego w Manchesterze (na Minshull Street) około 9:30 w towarzystwie rodziców oraz siostry. Reprezentant „Synów Albionu” nie zgłosił zażaleń podczas 10-minutowego przesłuchania i został ponownie zwolniony za kaucją na tych samych warunkach co poprzednio.

Ubrany elegancko Greenwood pojawił się w sądzie, aby potwierdzić swoje dane osobowe. Ponownie stanie on przed sądem 10 lutego 2023 roku. Prokurator Jason Pitter zaproponował wstępną datę rozprawy na 27 listopada 2023 roku, która została zaakceptowana przez sędzinę Maurice Greene oraz obóz Greenwooda.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze