manutd.com

Oficjalnie: zarząd Manchesteru United rozważy sprzedaż klubu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United, jeden z najbardziej utytułowanych i historycznych klubów sportowych na świecie, ogłosił, że rada dyrektorów spółki (w skrócie zarząd spółki) rozpoczyna proces poszukiwania strategicznych alternatyw dla klubu – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej ManUtd.com.

BLACK FRIDAY! W sklepie PodStadionem setki produktów zostały przecenione o 40%.

Proces ten ma na celu przyśpieszenie przyszłego rozwoju klubu, a ostatecznym jego celem, jest zbudowanie pozycji klubu tak, aby wykorzystać jego możliwości zarówno na boisku, jak i komercyjne.

W ramach tego procesu zarząd rozważy wszystkie strategiczne alternatywy, w tym nową inwestycję w klub, jego sprzedaż lub inne operacje z udziałem tej spółki. Obejmie ona również ocenę kilku kwestii mających na celu wzmocnienie klubu, przebudowę stadionu i jego infrastruktury oraz rozszerzenie działalności komercyjnej klubu na skalę globalną. Rozważona zostanie każda opcja, która przyniesie długoterminowo sukcesy drużynie męskiej, żeńskiej, akademii i przyniesie korzyści fanom oraz interesariuszom.

Dyrektorzy Avram i Joel Glazer: – Siła Manchesteru United opiera się na pasji i lojalności naszej globalnej społeczności liczącej około 1,1 miliarda fanów oraz obserwujących. Staramy się kontynuować historię tego klubu, więc zarząd zatwierdził dogłębną analizę i ocenę strategicznych alternatyw. Ocenimy wszystkie dostępne opcje, gdyż chcemy upewnić się, że dobrze służymy naszym fanom, oraz że Manchester United zmaksymalizuje znacząco możliwości rozwoju dzisiaj, jak i w przyszłości. W trakcie tego procesu będziemy w pełni kierować się najlepszym interesem naszych fanów, akcjonariuszy oraz interesariuszy.

Raine Group będzie działać w tym procesie jako organ doradczy do spraw finansowych. Natomiast Latham & Watkins LLP będzie radcą prawnym spółki. Rothschild and Co. również będzie pełnić funkcję doradców finansowych, lecz tylko rodziny Glazerów.

Nie ma pewności, czy przeprowadzana analiza doprowadzi do jakiejkolwiek transakcji. Manchester United nie zamierza publikować dalszych komunikatów dotyczących przeglądu, dopóki zarząd nie zatwierdzi konkretnej transakcji lub innego sposobu działania wymagającej oficjalnej zgody.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze