EMPICS Sport

The Athletic: Glazerowie zlecili sprzedaż Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal The Athletic donosi, że rodzina Glazerów miała poinformować banki, aby te rozpoczęły sprzedaż Manchesteru United. Oficjalny komunikat w tej sprawie może pojawić się jeszcze we wtorek (22 listopada) lub w kolejnych dniach.

Portal The Athletic skontaktował się we wtorek z przedstawicielami Manchesteru United, lecz odmówiono wtedy skomentowania całej sytuacji. Normalnie zaprzecza się takim pytaniom, więc oznacza to, że przynajmniej w jakimś procencie może być to prawda.

Amerykański potentat sportowy Malcolm Glazer przejął kontrolę nad Manchesterem United w 2005 roku, a wydał wtedy około 790 mln funtów. Jednak ich 17-latnie panowanie w klubie Premier League w ostatnich miesiącach kojarzy się głównie z protestami oraz słabymi wynikami.

Manchester United nie zdobył tytułu za wygranie Premier League od 2013 roku i miał problemy, aby na równi rywalizować z Manchesterem City oraz Liverpoolem. To właśnie spotkanie derbowe z „The Reds” w maju ubiegłego roku zostało przeniesione ze względu na protest kibiców.

Dodatkowo klub zdecydował się ogłosić, że zwolniono z kontraktu Cristiano Ronaldo za porozumieniem stron. Jest to skutek wywiadu Portugalczyka, w którym stwierdził, że nie szanuje on trenera oraz skrytykował obecnych jeszcze właścicieli.

„Czerwone Diabły” nie są jedynym klubem Premier League na sprzedaż. W ostatnich tygodniach poinformowano o chęci sprzedaży Liverpoolu. Na początku tego roku właścicieli zmieniła również londyńska Chelsea.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze