ManUtd.com

“The Times”: Amazon oraz Facebook mogą skusić się na kupno Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz “The Times” Matt Lawton postanowił przedstawić najnowsze wieści z rynku po ostatnim ogłoszeniu Glazerów o rozważeniu sprzedaży Manchesteru United. Właściciele klubu chcą, aby potencjalni kupcy Liverpoolu zdecydowali się wykupienie ich rywali.

22 listopada w nocy Manchester United wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformowano o przeanalizowaniu potencjalnych opcji dla klubu, które to mogłyby pozytywnie wpłynąć na jego rozwój w przyszłości. Zaznaczono, że sprzedaż klubu nie jest wykluczona.

Według Matta Lawtona Manchester United planuje wykorzystać swoją globalną grupę fanów, aby przekonać potencjalnych kupców Liverpoolu do zakupu klubu z Old Trafford. Przede wszystkim planuje się zachęcić do kupna inwestorów z Ameryki oraz Bliskiego Wschodu.

W swoim oświadczeniu Manchester United stwierdził, że na całym świecie ma grupę około 1,1 miliarda fanów. Tymczasem Liverpool ma podobną grupę fanów, co wiąże się z ostatnimi sukcesami na boisku. Jednakże i tak uznaje się, że fani są ogromnym atutem “Czerwonych Diabłów”.

Współzałożyciel grupy Raine, Joe Ravitch: – Manchester United nie jest tylko klubem piłkarskim, ponieważ ma tak wielką bazę fanów.

Dobrze poinformowane źródła “The Times” donoszą, że giganci technologiczni oraz social mediów – Amazon oraz Facebook mogą być zainteresowani Manchesterem United. Banki przewidują również kontakty ze strony Bliskiego Wschodu, szczególnie z Dubaju. W grze pozostawać ma nadal miliarder Jim Ratcliffe.

Tajemnicą nie jest, że właściciele Manchesteru United zdecydowali się sprzedać klub ze względu na sprzedaż Liverpoolu. Ludzie blisko rodziny Glazerów twierdzą, że Amerykanów nie będą w stanie wytrzymać rywalizacji finansowej z nowymi właścicielami “The Reds”.

Glazerowie rozważą oferty, gdzie będą mieć kontrolę nad dalszymi losami klubu, jednak głównym celem jest pełna sprzedaż.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze