manutd.com

Facundo Pellistri: wyjazd na Mistrzostwa Świata jest zaszczytem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Skrzydłowy Manchesteru United Facundo Pellistri w rozmowie z dziennikarzami nie ukrywał, że liczy na utrzymanie swojej pozycji w reprezentacji Urugwaju. Zawodnik wraz z rodakami zagra na trwających Mistrzostwach Świata w Katarze.

20-letni gracz otrzymał powołanie do seniorskiej kadry Urugwaju na Mistrzostwa Świata w Katarze. Oprócz tego na liście powołanych zawodników znalazł się były napastnik Manchesteru United Edinson Cavani, który aktualnie reprezentuje barwy Valencii.

– Jest to coś wyjątkowego i nie tylko ja tak myślę. Jest to coś specjalnego, ponieważ mogę zagrać na Mistrzostwach Świata 2022, a to będzie mój pierwszy mundial – mówił Facundo Pellistri.

– Jeśli wszystko potoczy się dobrze, to będą to moje pierwsze Mistrzostwa Świata. Nie mam słów, aby opisać uczucie, które mi towarzyszy. Są to najważniejsze rozgrywki na całym świecie. Znalezienie się w kadrze na nie jest ogromny zaszczytem.

– Oczywiście, cieszę się z tego. Oprócz mnie ten fakt uradował moją rodzinę oraz całe moje najbliższe otoczenie.

– Wzoruję się na Edinsonie Cavanim, Luisie Suarezie oraz Diego Godinie. Oczywiście Diego Forlan był najlepszym zawodnikiem na Mistrzostwach Świata w 2010 roku. Jednak on już zakończył swoją karierę i nie gra.

– Obecnie trenuję z Suarezem, Cavanim, Godinem oraz innymi zawodnikami, którzy również są legendami urugwajskiej piłki. Bardzo cieszę się, że mogę grać z nimi na boisku.

– Gra dla reprezentacji jest jedną z najważniejszych rzeczy, którą zawodnik może osiągnąć, a mi udało się już zadebiutować. Oczywiście, każde spotkanie jest okazją, którą otrzymuję w reprezentacji i chcę się tym cieszyć. Dla piłkarzy gra w reprezentacji jest najważniejsza.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze