MŚ: stylowa Brazylia pewnie pokonała Serbów

Jakub Brzyski

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej Mistrzostw Świata Brazylia zmierzyła się Serbią. „Canarinhos” bez większych problemów pokonali rywali 2:0, a tylko szczęście ratowało Serbów od wyższej przegranej.

Z czterech powołanych zawodników Manchesteru United tego dnia zagrało trzech, lecz tylko jeden z nich pojawił się w wyjściowej jedenastce. Tym graczem był Casemiro, który ze wszystkich brazylijskich „Czerwonych Diabłów” został najlepiej oceniony i był blisko zdobycia pięknej bramki z odległości.

W drugiej połowie Luisa Paquetę i kontuzjowanego Neymara zastąpili Fred oraz Antony. Były pomocnik Shaktara pojawił się na boisku w 75. minucie. Natomiast najdroższy letni transfer Erika ten Haga zastąpił kontuzjowanego kolegę w 80. minucie.

Panowie zagrali dość przeciętnie i nie wpłynęli znacząco na grę swojego zespołu. Ostatni z tego grona Alex Telles przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Obie bramki w tym meczu zdobył napastnik Tottenhamu Richarlison.