manutd.com

Media: gigantyczna oferta dla Cristiano Ronaldo z arabskiego Al-Nassr

Bartek Bogus
Zmień rozmiar tekstu:

Cristiano Ronaldo miał otrzymać pierwszą oficjalną ofertę kontynuacji kariery od momentu rozwiązania w trybie natychmiastowym kontraktu z Manchesterem United – tak przynajmniej donosi amerykańska stacja telewizyjna CBS Sports. Zainteresowanie byłym już graczem „Czerwonych Diabłów” przejawia arabski zespół Al-Nassr.

Jak podają źródła CBS Sports, właściciele klubu Al-Nassr gotowi są podpisać z Portugalczykiem trzyletni kontrakt, na mocy którego gwiazda reprezentacji Portugalii miałaby możliwość gry w piłkę aż do 40. roku życia.

Od momentu rozwiązania kontraktu z Manchesterem United, Cristiano Ronaldo pozostaje wolnym zawodnikiem. Obecnie przebywa on na Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie w meczu otwarcia Portugalii przeciwko Ghanie 37-latek ustanowił kolejny rekord na arenie międzynarodowej, zdobywając bramkę na piątym mundialu.

Właściciele Al-Nassr mają nadzieję, że tuż po mistrzostwach Cristiano Ronaldo będzie chciał wkroczyć na nowy etap w życiu, a po szeroko zakrojonych rozmowach z jego przedstawicielami, zainteresowanie Saudyjczyków ma być „silniejsze niż kiedykolwiek”. Al-Nassr miał być bowiem jednym z klubów zgłaszających się po Portugalczyka już w sierpniu br.

Uważa się, że na mocy kontraktu, gdyby takowy miał zostać podpisany, popularny CR7 zarabiałby aż 75 milionów dolarów rocznie, czyli łącznie za trzy lata gry otrzymałby on gigantyczną sumę 225 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że Cristiano Ronaldo był zdecydowany już latem odejść z Manchesteru United, ale żaden z czołowych europejskich klubów nie był w stanie zaoferować mu gry w Lidze Mistrzów, czyli na poziomie, którego oczekiwał. Po niedawnym, wybuchowym wywiadzie dla Talk TV, w którym oskarżył klub o zdradę i przyznał, że nie szanuje menedżera Erika ten Haga, wydaje się mało prawdopodobne, aby liczba chętnych na zakontraktowanie Cristiano znacząco wzrosła.

Al-Nassr to tymczasem jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Arabii Saudyjskiej, a nawet w całej Azji. Zdobył dziewięć tytułów mistrzowskich i dotarł do finału Ligi Mistrzów AFC w 1995 roku. Ich wielcy rywale, Al-Hilal, również byli wiązani z Cristiano Ronaldo, jednak to oferta Al-Nassr jest rozumiana jako jedyna racjonalna, którą przedstawiono reprezentantowi Portugalii. Jak przyznaje sam zawodnik, jego przyszłość ma pozostać nierozstrzygnięta aż do końca mundialu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze