mfc.co.uk

Michael Carrick o odejściu z Manchesteru United: chcę pójść własną drogą

Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Michael Carrick w październiku obecnego roku został menedżerem Middlesbrough. Ikona Manchesteru United wypowiedziała się dla lokalnych mediów na temat odejścia z Old Trafford i początku swojej samodzielnej kariery trenerskiej.

Carrick odszedł z Manchesteru United w grudniu 2021 roku. Przez ponad trzy lata był asystentem pierwszego trenera Manchesteru United – najpierw u Jose Mourinho, a następnie u Ole Gunnara Solskjaera. Po zwolnieniu Norwega został tymczasowym menedżerem. Poprowadził drużynę “Czerwonych Diabłów” w 3 meczach – odniósł 2 zwycięstwa i 1 remis. Następnie do klubu przyszedł Ralf Rangnick, a Michael Carrick postanowił zakończyć 15-letnią współpracę z klubem z Old Trafford.

W wywiadzie dla TeessideLive Anglik przedstawił kulisy swojej decyzji:

– Będąc szczerym, myślę, że to było konieczne. Manchester United był moim życiem przez długi czas. Bardzo szanuję ten klub i kocham to miejsce. Mam tam przyjaciół i wciąż gra tam mój syn. Nigdy nie stracę tej relacji z klubem. Dwa tygodnie temu byłem z synem na meczu wyjazdowym. To była ogromna część mojego życia. Przywiązujesz się do pewnych klubów.

– Kiedy gdzieś jestem, angażuję się w to w 100 procentach. Natomiast zacząłem się czuć zbyt komfortowo w roli asystenta w United, a czasem trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu, żeby się przetestować i iść swoją ścieżką. Dlatego tu jestem (w Middlesbrough).

Carrick podzielił się również wrażeniami z chwili, gdy debiutował w Manchesterze jako trener pierwszego zespołu:

– Najważniejsze jest to, że czułem się pewny siebie w tej roli. Posiadanie takiej odpowiedzialności mi odpowiada. Czasami nie wiesz, jak się odnajdziesz, lecz ja czułem się jak ryba w wodzie. Wszyscy mówili mi, że to musiało być stresujące, lecz ja cały czas byłem spokojny. Było to naprawdę pozytywne doświadczenie.

– Staram się jednak twardo stąpać po ziemi. To były tylko trzy mecze i sytuacja, w której się znalazłem, jest inna niż ta, w której znajduję się teraz. Jednocześnie dało mi to pewność siebie, że jestem gotów. Z drużyną wokół mnie, jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego, co jest przed nami.

Michael Carrick dobrze rozpoczął swoją karierę na Riverside Stadium – w początkowych 5 spotkaniach w The Championship odniósł 3 zwycięstwa, zaliczył 1 remis i 1 porażkę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze