FIFA

MŚ: Casemiro oraz Bruno Fernandes z nagrodami dla najlepszego zawodnika spotkania

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

29 listopada piłkarze Manchesteru United reprezentowali barwy Brazylii, Urugwaju oraz Portugalii. Bramki tego dnia zdobyli Casemiro oraz Bruno Fernandes, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Facundo Pellistri, Alex Telles oraz Antony tego dnia pełnili rolę zmienników, a Diogo Dalot przesiedział cały mecz na ławce.

Brazylia – Szwajcaria 1:0

Wpierw z wymienionych zespołów grali Brazylijczycy, którzy zmierzyli się ze Szwajcarami. Od pierwszych minut mogliśmy oglądać Freda oraz Casemiro, którzy stworzyli duet pomocników w formacji 4-4-2. Spotkanie na ławce rozpoczęli Antony oraz Alex Telles.

Praktycznie od pierwszego gwizdka sędziego swoją przewagę na boisku pokazywali Brazylijczycy, którzy bardzo często dochodzili do głosu pod bramką rywali. Dominacja i przepaść pomiędzy zespołami była tak duża, że gracze europejskiej reprezentacji nie oddali nawet celnego strzału tego dnia.

W 63. minucie Brazylijczycy wykorzystali serię błędów w grze Szwajcarów i zdobyli gola, lecz po analizie VAR bramka została anulowana. Strzelec Vinicius Jr. nie wrócił z pozycji spalonej i był za linią stworzoną z defensorów w momencie otrzymania podania od kolegi.

Brazylijczycy ostatecznie zdobyli swoją upragnioną bramkę, która zapewniła im komplet punktów. Po pozycyjnym ataku Brazylijczycy nagle przyśpieszyli rozgrywanie piłki, co umożliwiło podanie do wbiegającego w pole karne Casemiro. Pomocnik Manchesteru United oddał silny strzał zewnętrzną częścią stopy, czym zaskoczył rywali i zdobył gola.

Zwycięska bramka oraz nienaganna postawa w defensywnie zdecydowały, że to do Casemiro powędrowała nagroda dla najlepszego zawodnika spotkania. Natomiast jeśli chodzi o zmienników, to Antony oraz Alex Telles pojawili się na boisku kolejno w 73. i 86. minucie, a ich występ oceniony został jako przeciętny. Tymczasem Freda w 58. minucie zastąpił Bruno Guimaraes.

Portugalia – Urugwaj 2:0

Jedynym zawodnikiem Manchesteru United, który zaczął te spotkanie w pierwszej jedenastce, był Bruno Fernandes. Diogo Dalot ponownie w barwach Portugalii usiadł na ławce. Podobnie było w przypadku Facundo Pellistriego w Urugwaju.

Warto na początku podkreślić, że obie ekipy stworzyły sobie tyle samo dogodnych sytuacji i decydująca tego dnia była przede wszystkim skuteczność Portugalczyków, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Natomiast ich rywale cierpliwie czekali na ich błąd, aby przeprowadzić kontratak.

W 54. minucie pierwszą dość “przypadkową” bramkę zdobył Bruno Fernandes. Pomocnik lekkim dośrodkowaniem próbował odszukać Cristiano Ronaldo w polu karnym. Napastnik minimalnie minął się z piłką, lecz i tak wystarczyło to, aby zmylić bramkarza. Zdezorientowany bramkarz nie rzucił się nawet w stronę piłki, która wpadła do siatki po dośrodkowaniu.

Drugi gol dla Portugalii Fernandesa został zdobyty z rzutu karnego. Defensor Urugwaju podczas interwencji upadając, zmienił ręką tor lotu piłki. Pomocnik Manchesteru United pewnie wykonał jedenastkę. Fernandes w kolejnych minutach szukał możliwości na zdobycie hat-tricka, lecz nie udało mu się.

Całe spotkanie z ławki rezerwowych zobaczył Diogo Dalot. Tymczasem w 62. minucie w miejsce Diego Godina z Urugwaju pojawił się Facundo Pellistri. Skrzydłowy Manchesteru United ponownie zagrał przeciętne spotkanie. Zawodnikiem meczu został Fernandes.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze