twitter.com/vlindelof

Victor Lindelof udał się na misję humanitarną UNICEF w Gambii

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Środkowy obrońca Manchesteru United Victor Lindelof przerwę mundialową poświęcił misji UNICEF w Gambii. Zawodnik wraz z żoną udał się do afrykańskiego państwa, aby nagłośnić problemy związane z tamtymi rejonami świata.

Kapitan reprezentacji Szwecji oraz jego żona Maja odwiedzili Gambię, w tym tamtejsze szkoły oraz szpitale, aby poznać problemy tego regionu świata. Cała podróż zawodnika oraz jego żony została opublikowana na ich kontach w mediach społecznościowych.

Pierwszym odwiedzonym przez nich miejscem była szkoła St. Joseph’s Senior Secondary School, gdzie zapoznali się z wieloma problemami życia codziennego, w tym sprawą okaleczania narządów płciowych u kobiet. Po rozmowach z uczniami oraz nauczycielami zawodnik na twitterze napisał:

– Rozmowa z tymi dziewczynami oraz poznanie ich problemów było bardzo inspirujące.

– Oni wszyscy wykazali się nie lada odwagą i wypowiedzieli się o tych sprawach oraz braku poszczególnych praw. Dziękuję wam Zita, Haja Jabbie, Ya Aisatou Badjie, Letitia Grante oraz każdej innej dziewczynie, która podzieliła się ze mną swoją historią oraz opowiedziała mi, jak to jest być młodą kobietą w Gambii.

Następnie zawodnik Manchesteru United wraz z żoną udali się do Edward Francis Small Teaching Hospital. Tam rozmawiali z matkami, lekarzami, pielęgniarkami oraz pracownikami UNICEF o problemach związanych z brakiem żywności w kraju.

UNICEF kontynuuje swoją pracę związaną ze wspieraniem oraz dostarczaniem zasobów, które umożliwią zlikwidowanie problemów ludzi zamieszkujących ten region. Po zakończonej wizycie w szpitalu Lindelof ponownie podzielił się w mediach swoimi przemyśleniami.

– Odwiedziliśmy również EFSTH, aby zobaczyć oddział dla dzieci niedożywionych oraz oddział dla noworodków. Mieliśmy okazję, aby porozmawiać z matkami, lekarzami, pielęgniarkami oraz pracownikami UNICEF-u, aby dowiedzieć się więcej o wkładzie UNICEF w funkcjonowanie tej placówki.

– Jako ojciec dwójki dzieci mogę stwierdzić, że jest to jedno z najbardziej wzruszających doświadczeń w moim życiu. Sprawiło to również, że czuję się niesamowicie dumny ze względu na to, że mogę być ambasadorem UNICEF. To niesamowite, że mogłem zobaczyć, jak UNICEF wspiera matki oraz małe dzieci.

W celu lepszego zrozumienia tamtejszych problemów zawodnik odwiedził później kolejne szpitale oraz wioski. Zawitał on również do Nema Basic Cycle School, gdzie spotkał się z uczniami oraz nauczycielami. Z tej okazji zorganizowano dla uczniów mecz piłki nożnej, a sam zawodnik podpisał uczniom prezenty w postaci piłek Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze