manutd.com

Marcus Rashford: cieszę się, że awansowaliśmy. Wiem, że stać nas na więcej

, Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford został bohaterem narodowym w Anglii i zdobył dwie bramki na Mistrzostwach Świata w Katarze. Bardzo dobra forma zawodnika została wyróżniona nagrodą zawodnika meczu. Rashford udzielił kilku pomeczowych wypowiedzi brytyjskiej prasie.

Jak się czujesz?

– Zdobycie dwóch bramek jest świetne.

– Byliśmy nieco zawiedzeni jako zespół po naszym ostatnim spotkaniu z USA. Wydaje mi się, że mogliśmy zagrać o wiele lepiej, a jedynym sposobem na naprawienie tego, jest zagranie dobrze w kolejnym meczu. Według mnie to nam się udało.

– W pierwszej połowie broniliśmy się dobrze, nie daliśmy im żadnej okazji. Później chodziło tylko o odpowiednie zakończenie meczu i wykorzystanie naszych szans.

Poprowadziłeś zespół do awansu.

– Właśnie dla takich momentów gram w piłkę. Najważniejsze, najlepsze momenty. Bardzo cieszę się z tego osiągnięcia. Cieszę się, że udało nam się przejść do kolejnej rundy na tym turnieju.

– Miejmy nadzieję, że jesteśmy w stanie rozwijać naszą formę, ponieważ mamy poważne cele w tym zespole. Wydaje mi się, że jesteśmy w stanie zagrać jeszcze lepiej niż dzisiaj.

Twoja bramka z rzutu wolnego była 100. golem Anglii na Mistrzostwa Świata. Jak się czujesz, wiedząc, że wypracowałeś to osiągnięcie?

–  Szczerze mówiąc, nie wiedziałem o tym przed meczem. Oczywiście, zdobycie jakiegokolwiek gola jest świetnym uczuciem, szczególnie na takim poziomie. Cieszę się, że mogliśmy udowodnić, że potrafimy przejść ze słabego występu z USA do dobrego meczu przeciwko dobrze zorganizowanej ekipie.

– Wydaje mi się, że pokazaliśmy dzisiaj siłę naszego zespołu. Tak, jak wcześniej powiedziałem, miejmy nadzieję, że jesteśmy w stanie utrzymać naszą formę.

Co oznaczała twoja cieszynka?

– Kilka dni temu straciłem jednego z moich przyjaciół. Miał bardzo długą i ciężką bitwę z rakiem. Cieszę się, że mogłem strzelić dla niego, ponieważ on zawsze mnie wspierał i był moim dobrym przyjacielem. Był kimś, kto wszedł od razu do mojego życia.

FIFA

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze