manutd.com

BBC: Manchester United może znaleźć nowych właścicieli jeszcze w tym sezonie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Simon Stone z BBC informuje, że bardzo szybko fani Manchesteru United mogą przekonać się o intencjach rodziny Glazerów oraz dalszych losach ich klubu. Istnieje szansa, że jeszcze w tym sezonie “Czerwone Diabły” zostaną sprzedane.

Rodzina Glazerów zakupiła Manchester United w 2005 roku i po 17 latach władania na Old Trafford zapadła decyzja o rozważeniu sprzedaży klubu oraz innych ruchów. W ostatnim tygodniu klub w oświadczeniu poinformował o poszukiwaniu i analizie “alternatyw strategicznych”.

Nie określono, ile ten proces może zająć. Ostatnio przejęcie dużego klubu w Anglii, czyli Chelsea przeszło bardzo sprawnie, lecz była to w ogóle inna sytuacja. Jednakże według doniesień BBC Glazerowie chcą sprzedać klub jeszcze tej wiosny.

Klub z Manchesteru od momentu przejęcia przez Amerykanów stracił ponad 1 miliard funtów na spłatę odsetek, pożyczek oraz dywidend wobec właścicieli. W ostatnich sezonach popularne były protesty fanów, a ich niezadowolenie szczególnie było widoczne po upadku projektu SuperLigi.

Sprzedaż klubu ma odbyć się wyłącznie w przypadku przedstawienia odpowiedniej oferty. Oprócz tego nowych właścicieli czeka sfinansowanie pilnych prac, których wymaga Old Trafford. Glazerowie na chwilę obecną pozostają przy opcji unowocześnienia obiektu, zamiast budowy nowego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze