ManUtd.com

MŚ: Australia pokonuje Danię. Sensacyjne zwycięstwo Tunezji nad Francją

Mikołaj Podbereski

Dzień 30 listopada z pewnością na długo zapadnie w pamięci wielu koneserom reprezentacyjnej piłki, głównie za sprawą zaskakujących rezultatów podczas mistrzostw świata w Katarze – także z udziałem piłkarzy Manchesteru United. Trykoty reprezentacji przywdziali tego dnia Christian Eriksen (Dania) oraz Raphael Varane (Francja).

Pierwszym spotkaniem reprezentacji graczy „Czerwonych Diabłów” tego dnia był pojedynek ostatniej kolejki fazy grupowej, w którym Australia zmierzyła się z Danią. Ku zdziwieniu wielu kibiców na stadionie, to Australijczycy zdobyli pierwszą i – jak się okazało – jedyną bramkę w tym starciu. Statystycznie to Duńczycy mieli miażdżącą przewagę, jednak spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:0 dla przeciwników. Pełne 90 minut w tym meczu rozegrał Christian Eriksen, dla którego był to tym samym ostatni występ na katarskim mundialu.

Równolegle toczyło się spotkanie Francji z Tunezją. Tutaj również nie obyło się bez niespodzianki, ponieważ to faworyzowani mistrzowie świata ulegli Tunezyjczykom 0:1. Pomimo 66% posiadania piłki przez zespół „Trójkolorowych”, nie udało im się zdobyć kompletu punktów w fazie grupowej. W wyjściowym składzie mecz rozpoczął Raphael Varane, jednak w 63. minucie został zastąpiony przez Williama Salibę. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Hannibal Mejbri, którego kadra także pożegnała się z mistrzostwami.

Wieczorem Argentyńczycy zmierzyli się z reprezentacją Polski. Pomimo niewykorzystanego w 39. minucie rzutu karnego przez Lionela Messiego, to „Biało-Czerwoni” musieli uznać wyższość rywali z Ameryki Południowej, ostatecznie przegrywając 0:2. Lisandro Martinez spędził ten mecz wśród zawodników rezerwowych.