Twitter/Marcus Rashford

Kate Winslet: Marcus Rashford jest niesamowitym człowiekiem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Brytyjska aktorka, w tym zwyciężczyni nagrody Oscara Kate Winslet postanowiła wypowiedzieć się w sprawie jednego z zawodników Manchesteru United. Aktorka skomentowała charytatywną działalność Marcusa Rashforda i nie ukrywała, że jest pod wrażeniem jego pracy.

47-latka w swojej karierze wystąpiła w wielu wysokobudżetowych produkcjach, lecz przede wszystkim na zawsze fanom zapadła w pamięć jako Rose DeWitt Bukater w filmie „Titanic”. W 2009 roku została ona wyróżniona Oscarem za rolę pierwszoplanową w filmie „Lektor”.

Winslet w ostatniej rozmowie z dziennikarzem BBC przedstawiła swoje zdanie o działalności charytatywnej Marcusa Rashforda. Aktorka nie ukrywała, że młody Anglik zaimponował jej swoją walką o darmowe posiłki w szkołach, z których jak się okazało, sama kiedyś korzystała.

– Czyny mają znaczenie. Byłam wraz z rodzeństwem tymi dzieciakami, które korzystały z darmowych posiłków w szkołach. Byliśmy tymi dzieciakami i często myślę o tym, co zrobił Marcus Rashford. Pewnego wieczoru oglądałam mecz z moim synem i zapytałam się go: „Czy wiesz jak bardzo nadzwyczajny, jest ten człowiek”?

– Joe (syn Kate) odpowiedział, tak on zdobył tego dnia gola. Powiedziałam mu, że nie mówię o piłce i chciałam mu opowiedzieć, co ten facet zrobił podczas pandemii. Czapki z głów przed takimi ludźmi jak on. Moim zdaniem powinniśmy wykorzystywać naszą medialność, aby uświadamiać w tych sprawach.

– Musimy wzburzyć systemem, jeśli ten aktualny nie działa odpowiednio. Trzeba to zmienić, musimy to naprawić i ustanowić czymś lepszym. Dalej ludzie, jesteście po prostu dużymi dziećmi. Macie możliwość, aby to zrobić. Po prostu zróbcie to.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze