Fifa.com

MŚ: Portugalia deklasuje Szwajcarię i melduje się w ćwierćfinale mundialu

Tomasz Makiej

Na zakończenie 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze dostaliśmy prawdziwy pokaz siły Portugalczyków, którzy rozgromili reprezentację Szwajcarii aż 6:1. Diogo Dalot i Bruno Fernandes rozegrali świetne spotkania, lecz show skradł Goncalo Ramos, zdobywając hat-tricka.

Przed spotkaniem burzę wzbudził brak Cristiano Ronaldo w pierwszej jedenastce, który zastąpiony został przez zawodnika SL Benfici, Goncalo Ramosa. Decyzja Fernando Santosa obroniła się już po 17 minutach gry, gdy napastnik zdobył otwierającego gola. Do przerwy “Os Navegadores” prowadzili 2:0. W drugiej połowie Portugalczycy rozpędzili się jeszcze bardziej, zdobywając kolejne 4 bramki. Hat-tricka skompletował Ramos, a swoje gole dołożyli jeszcze Raphael Guerreiro i Rafael Leao.

Zawodnicy “Czerwonych Diabłów” podtrzymali swoją dobrą formę z poprzednich spotkań. Bruno Fernandes zaliczył kolejną asystę na tym turnieju, zagrywając z rzutu rożnego prosto na głowę Pepe. Diogo Dalot po raz drugi w Katarze wystąpił w wyjściowej jedenastce i odpłacił się selekcjonerowi Fernando Santosowi za zaufanie. To on podawał piłkę przy drugim golu Goncalo Ramosa, a od portalu sofascore.com otrzymał notę 8.2 – wyższą niż Bruno, który został oceniony na 8.1.

Rywalem Portugalii w ćwierćfinale turnieju będzie Maroko, które sensacyjnie pokonało Hiszpanów w rzutach karnych.