manutd.com

MŚ: Szybkie cztery bramki i pewny awans Brazylii

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

5 grudnia rozegrano kolejne spotkania w ramach 1/8 Mistrzostw Świata w Katarze. Tym razem był tylko jeden piłkarz Manchesteru United, który zagrał w barwach Brazylii. „Canarinhos” pewnie rozbili rywali w pierwszej połowie i awansowali dalej.

Od pierwszych minut zagrał tylko jeden zawodnik Manchesteru United Casemiro, który był oszczędzany w starciu z Kamerunem. Przede wszystkim o awansie Brazylijczyków zadecydowała pierwsza połowa pojedynku z Koreą Południową, gdyż zdobyli oni 4 bramki do 36. minuty.

Faworyci nie mieli większej presji, aby grać dalej z bardzo ofensywnym nastawieniem, lecz w następnych fazach meczu stwarzali sobie sytuacje. Jednakże żadnej z nich nie zamienili na kolejne bramki. Natomiast przebudzenia w drugiej połowie doznała Korea, która następnie zdobyła bramkę honorową w 76. minucie.

Jak wcześniej wspomniano, od pierwszych minut zagrał Casemiro, który otrzymał dobrą notę 7.2 od portalu sofascore.com. Niestety był to jedyny gracz Manchesteru United tego dnia. Antony oraz Fred przesiedzieli całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Tymczasem w meczu z Kamerunem Alex Telles doznał urazu. Według pierwszych prognoz zawodnik musi przejść operację, która wyeliminuje go z dalszej części turnieju.

Brazylijczycy awansowali dalej i w ćwierćfinale zmierzą się z Chorwatami, którzy pokonali w konkursie rzutów karnych Japonię.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze