thepeoplesperson.com

Erik ten Hag o MŚ w Katarze: śledzę grę naszych podopiecznych. Ich dobra forma wiele dla nas znaczy

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag opowiedział klubowym mediom, jak wygląda śledzenie poczynań reprezentacji na mundialu w jego przypadku. Holender nie ukrywał, że cieszy go dobra gra wielu znanych zawodników na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Holender udzielił obszernego wywiadu klubowym mediom podczas pobytu w Hiszpanii, gdzie wraz z 29 zawodnikami przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Jednakże przygotowania nie przeszkodziły szkoleniowcowi śledzić wydarzeń na mundialu oraz formy niektórych zawodników.

– Wszyscy topowi zawodnicy tam są i bardzo dobrze się coś takiego ogląda. Oczywiście część graczy z różnych reprezentacji gra dla naszego klubu, więc oglądam wiele spotkań Mistrzostw Świata – mówił Erik ten Hag.

– Śledzę wszystkie spotkania naszych zawodników i staram się być z nimi w kontakcie. Cieszę się z ich występów, ponieważ jest to dobra wiadomość dla naszego zespołu. Posiadanie zawodników takiego kalibru jest dodatkową motywacją, aby lepiej pracować.

– Teraz chodzi o to, aby zbudować jak najlepszy zespół. Chcemy coś osiągnąć w tym sezonie.

Jak wcześniej wspomniano, szkoleniowiec Manchesteru United jest Holendrem i jak sam ujawnił, ciągle ogląda grę swoich rodaków. Oprócz tego znalazło się kilka innych zespół, które przyciągnęły oko szkoleniowca ze względu na bardzo atrakcyjny futbol.

– Oczywiście, oglądam mecze Holandii. Mam wielu znajomych w holenderskiej reprezentacji, są oni zarówno piłkarzami, jak i członkami sztabu szkoleniowego. Zawsze wspierasz swój naród, lecz cieszy mnie również gra Anglii, Argentyny, Brazylii oraz Portugalii, ponieważ tam też są nasi zawodnicy.

Ten Hag w rozmowie z mediami stwierdził, że jest pod wrażeniem techniki, prezentowanej przez zespoły na tegorocznym mundialu. Dodatkowo wywiad odbył się dzień po wygranej Brazylii 4:1 z Koreą. Zdaniem Holendra to spotkanie stanowi idealny przykład jak robić “show” podczas meczów piłki nożnej.

– Czy widziałem coś ciekawego na Mistrzostwach Świata? Nie jest to łatwe pytanie. Organizacja gry jak zawsze nie jest najlepsza, ponieważ przed tegoroczną edycją było mniej czasu do przygotowań w porównaniu do poprzednich imprez.

– Zawsze zależy to od danej reprezentacji, ponieważ ich zawodnicy normalnie grają dla różnych zespołów. Oni dopiero muszą sformować drużynę, a widać, że intensywność jest tam duża. Gra dla swojego kraju, moim zdaniem daje ci ogromnego kopa energii. Powoduje, że możesz grać bardziej intensywnie. Dobrze jest też widzieć jakość tych zawodników.

– Według mnie może to cieszyć. Jeśli oglądałeś wczorajsze starcie Brazylii, to widziałeś wspaniałe spotkanie. Właśnie za takie dni kochamy piłkę nożną.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze