manutd.com

Erik ten Hag: Marcus Rashford musi podjąć decyzję co do jego przyszłości

tompast Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag, menedżer Manchesteru United, przyznał, że ma nadzieję na możliwie szybkie przedłużenie kontraktu z Marcusem Rashfordem. W ostatnich dniach w zagranicznych mediach pojawił się temat rzekomego zainteresowania reprezentantem Anglii ze strony Paris Saint-Germain.

W wywiadzie, który ukazał się na stronach “Daily Mail”, holenderski szkoleniowiec nie ukrywa, że chce budować nowy zespół “Czerwonych Diabłów” wokół Marcusa Rashforda. Ten Hag porównał też 25-latka do Kyliana Mbappe, gwiazdy reprezentacji Francji i właśnie PSG.

– Od pierwszego momentu dostrzegłem w nim ogromny potencjał – mówił menedżer Man Utd na temat Rashforda. – Kiedy Marcus staje naprzeciw linii defensywnej, jest naprawdę trudno go zatrzymać. Pod tym względem praktycznie nie ma na świecie lepszego piłkarza. Jest jeszcze Mbappe.

Postać 23-letniego reprezentanta “Trójkolorowych” jest w tym kontekście o tyle ciekawa, że to właśnie o jego zastąpieniu w szeregach PSG rozpisywała się ostatnio zagraniczna prasa. Nasser Al-Khelaifi, prezydent klubu, miał w ubiegłym tygodniu odbyć już nawet wstępne rozmowy z przedstawicielami Marcusa Rashforda, którego z klubem z Old Trafford wiąże kontrakt wygasający latem 2023 roku, z możliwością aktywacji klauzuli i automatycznego przedłużenia o dodatkowe 12 miesięcy.

– Musi podjąć decyzję. My możemy tylko pokazać mu, że jest obecnie w najlepszym klubie, jakim może być – kontynował Ten Hag. – Ma to związek z kulturą tego klubu, ale także sposobem, w jakim wspólnie pracujemy. Z tym jak gramy i jak trenujemy. Czy oferujemy odpowiednie środowisko do dalszego rozwoju?

– Marcus od samego początku jest osobą, która z uśmiechem przyjeżdża do Carrington i z uśmiechem stąd odjeżdża. Od pierwszej chwili współpraca z nim to przyjemność. Wierzę, że jest szczęśliwy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze