ManUtd.com

Media: postępuje proces sprzedaży Manchesteru United

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portale The Athletic i ESPN udostępniły najnowsze informacje związane z aktualną sytuacją Manchesteru United oraz procesem zmiany właścicieli. Avram Glazer potwierdził, że wspomniany proces nie stanął w martwym punkcie.

Wpierw dziennikarze The Athletic uchwycili jednego z właścicieli “Czerwonych Diabłów” w Katarze po meczu Francji z Marokiem. Glazer nie chciał bezpośrednio odpowiedzieć na pytania dziennikarzy brytyjskiego portalu, lecz ostatecznie zdecydował się wygłosić krótkie oświadczenie.

– Nie chodzi tutaj konkretnie o sprzedaż, jest to proces i cały czas robimy postępy w tej sprawie. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Przyjechałem tutaj, aby oglądać trwający mundial, lecz doceniam wasze zainteresowanie. O to aktualizacja, jest to proces i ten proces nadal postępuje – mówił Avram Glazer.

– Jeszcze raz, jestem tutaj, aby oglądać Mistrzostwa Świata i doceniam wasze pytania.

Jeden z właścicieli Manchesteru United w loży VIP siedział obok nieznanej osoby, więc nie wiadomo, czy nie był to ktoś związany z przejęciem klubu z Old Trafford. Pamiętajmy, że w ostatnich tygodniach po ogłoszeniu procesu poszukiwania alternatyw strategicznych zainteresowanie klubem wykazali Saudyjczycy.

Tymczasem Erik ten Hag ujawnił, że całą przebudowę oraz etapy planu omawia wyłącznie z dyrektorem generalnym klubu Richardem Arnoldem. Dodatkowo zdaniem Holendra sprzedaż Manchesteru United przez Glazerów może wyjść marce na plus.

– Według moich informacji będzie to jedna z tych dobrych rzeczy, ponieważ pojawi się więcej miejsca dla kolejnych inwestorów, co jest dobre – mówił Ten Hag.

– Rozmawialiśmy o kulturze, jaka nas interesuje, o naszych celach, marzeniach. On [Richard Arnold] potwierdził mi, że nic się nie zmieniło. Będzie tylko lepiej, ponieważ będzie więcej pieniędzy w kasie klubu. Newcastle nadchodzi, nawet West Ham United. Może na chwilę obecną te oferty nie są jeszcze gotowe na stole. Bardzo szybko można policzyć, że jest aktualnie 7 lub 8 klubów, które mogą na równi rywalizować w tej lidze.

– Chodzi również o strategię, a nie tylko pieniądze. Jasne jest, że jeśli nie masz odpowiednich i dobrych zawodników, to nie będziesz osiągać sukcesów oraz spełniać celów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze