manutd.com

“MEN”: West Ham United zainteresowany wypożyczeniem Aarona Wan-Bissaki

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

West Ham United jest zainteresowany wypożyczeniem Aarona Wan-Bissaki z Manchesteru United w trakcie zimowego okna transferowego – donosi dziennikarz Samuel Luckhurst, pracujący dla “Manchester Evening News”.

Nie jest tajemnicą, że mający 24 lata Anglik z różnych względów nie jest faworytem menedżera Erika ten Haga. Odkąd Holender latem objął stanowisko menedżera klubu, Aaron Wan-Bissaka nie pojawił się w podstawowym składzie “Czerwonych Diabłów” w oficjalnym występie. To po raz ostatni miało miejsce w kwietniu, w przegranym 0:1 meczu z Evertonem.

Wan-Bissaka, sprowadzony latem 2019 roku przez Ole Gunnara Solskjaera za 45 milionów funtów, do ubiegłego sezonu był regularnym prawym obrońcą Manchesteru United. W sezonie 2022/2023 ten sam piłkarz ma na koncie dosłownie cztery minuty spędzone na boisku podczas meczu Premier League, przegrywając rywalizację z Diogo Dalotem.

Słynącemu z odważnej gry wślizgiem 24-latkowi często zarzuca się, że nie rozwinął się on odpowiednio w aspektach ofensywnych, wymaganych od nowoczesnego, bocznego obrońcy.

Tak o sytuacji piłkarza, dość niedawno, wypowiadał się sam menedżer: – Aaron Wan-Bissaka także zmagał się z problemami, tyle, że innej natury. Kontuzje, choroby, nie był dla nas zbyt często dostępny. Choć tak naprawdę nie były to żadne naprawdę duże problemy. Chodzi o to, by był w pełni sprawny i mógł rywalizować z Diogo o miejsce w drugiej części sezonu.

Nadzieję na to, że Wan Bissaka wskrzesi jego karierę na Old Trafford, może stanowić obóz przygotowawczy w Hiszpanii, na którym to wystąpił on w pierwszym składzie w obydwu meczach towarzyskich – przeciwko Cadiz FC (2:4) i Realowi Betis (0:1).

Pomocną dłoń piłkarzowi może podać także David Moyes, były menedżer Man Utd, obecnie prowadzący ekipę West Ham United, znajdującą się na 16. pozycji w tabeli ligowej. Szkot może w styczniu poszukiwać prawego obrońcy, a półroczne wypożyczenie Wan-Bissaki to bez wątpienia jedna z atrakcyjnych propozycji.

West Ham United posiada dobre relacje z agencją Unique Sports Management, która reprezentuje barwy Aarona Wan-Bissaki, ale także m.in. Maxwela Corneta, Michaila Antonio czy Aarona Cresswella, innych graczy “Młotów”.

Nie trzeba też daleko sięgać do historii, by przypomnieć sobie ostatnie wypożyczenie na linii Man Utd – West Ham. Jego bohaterem był Jesse Lingard, który udał się do Londynu, by odnaleźć formę i po serii udanych występów stać się jednym z najważniejszych ogniw klubu. “Młoty” miały być wówczas gotowe wyłożyć 25 milionów funtów na transfer definitywny, jednak przez brak zdecydowania ze strony sztabu “Czerwonych Diabłów” ostatecznie nie doszło do transakcji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze