The Peoples Person

Erik ten Hag wyjaśnił braki kadrowe w starciu z Burnley

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w Pucharze Ligi zmierzył się z Burnley, lecz w tym spotkaniu nie mogliśmy zobaczyć wszystkich zawodników tego klubu. Erik ten Hag zdecydował się w wypowiedzi dla mediów wyjaśnić nieobecności swoich podopiecznych.

Analizując listę zawodników powołanych na to spotkanie, na pewno zauważy się brak dwóch defensorów. Jednym z nich był kapitan “Czerwonych Diabłów” Harry Maguire. Natomiast drugim nieobecnym graczem tego dnia był podstawowy prawy obrońca Diogo Dalot.

W rozmowie z mediami Erik ten Hag potwierdził, że zawodnicy opuścili starcie pucharowe ze względu na czynniki zdrowotne. Harry Maguire miał zostać w domu, aby jak najszybciej wyleczyć przeziębienie, którego nabawił się w ostatnich dniach.

Tymczasem sytuacji wygląda nieco gorzej u drugiego nieobecnego. Według Ten Haga Diogo Dalot ominął starcie, gdyż doznał drobnego urazu. W poprzednim spotkaniu Portugalczyk miał boleśnie upaść i właśnie to ma być bezpośrednim powodem jego absencji.

Warto dodać, że Holender potwierdził, że na środku defensywy nieobecnych graczy – Lisandro Martineza, Raphaela Varane’a oraz Harry’ego Maguire’a zastąpi Casemiro. Brazylijczyk po raz pierwszy w tym sezonie został ustawiony przez szkoleniowca na innej pozycji niż defensywny pomocnik.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze