manutd.com

Erik ten Hag po zwycięstwie z Burnley: jestem całkiem zadowolony

Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag skomentował pierwszy występ swoich podopiecznych po przerwie mundialowej. Menedżer jest „całkiem zadowolony” z postawy zespołu, natomiast dostrzega sporo aspektów wymagających poprawy.

O zwycięstwie:

– Graliśmy przeciwko solidnej drużynie. Dobrze sobie radzili z piłką przy nodze. Ciężko było im zakładać pressing, lecz udało nam się to. Często wysoko odbieraliśmy piłkę. Myślę, że możemy sporo z tego wyciągnąć. Zdecydowanie mamy jeszcze sporo do poprawy, musimy nad sobą pracować, lecz jestem oczywiście zadowolony ze zwycięstwa.

O trafieniu Rashforda:

– Był zagrożeniem dla obrony Burnley. Nieustannie wbiegał za ich linię obrony. Ciężko jest tam posłać dobre podanie, lecz z umiejętnościami piłkarzy takich jak Eriksen, Casemiro, czy Bruno, jesteśmy w stanie tak zagrywać piłkę. Cały czas musimy próbować i wierzyć, że piłka tam trafi. Kosztuje nas to jednak dużo energii. Dziś się to opłaciło. To był świetny drybling i strzał.

O występie Casemiro:

– Zagrał tak, jak można było oczekiwać — z dużą dojrzałością i opanowaniem. Dyrygował linią obrony i dobrze współpracował z Victorem Lindelofem. Jestem zadowolony z jego występu. 

O powrocie Wana-Bissaki do składu:

– Wszyscy zawodnicy są ważni, ale na pewno Aaron zagrał solidnie. Brakowało nam go w pierwszych 14 spotkaniach Premier League. Potrzebujemy szerokiego składu, natomiast ci zawodnicy muszą trzymać odpowiedni poziom. Wan-Bissaka dobrze się przygotował do drugiej części sezonu i jest gotowy do gry. Poradził sobie w dzisiejszym meczu.

O rotacji w zespole:

– Sądzę, że po przerwie zawsze trudno znaleźć jest rytm, lecz zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle. Na boisku pojawili się różni gracze i poradzili sobie. Jestem usatysfakcjonowany dzisiejszym występem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze