psv.nl

Media: Cody Gakpo zawodnikiem Liverpoolu. Man Utd odpuścił wyścig o gracza PSV

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Media zgodnie podają, że Cody Gakpo, który wielokrotnie łączony był z Manchesterem United, zostanie graczem Liverpoolu. Szybkie i skuteczne negocjacje „The Reds” poskutkowały ustaleniem kwoty odstępnego oraz warunków indywidualnych z zawodnikiem.

Jeszcze wczoraj z rana (26 grudnia) media informowały, że to Manchester United miał przewodzić w wyścigu o zakontraktowanie Cody’ego Gakpo. Na tamtą chwilę „Czerwone Diabły” musiały tylko podjąć decyzję o chęci sprowadzenia zawodnika, gdyż utrzymywały regularny kontakt z jego obozem.

Jednakże wieczorem David Ornstein z The Athletic oraz Fabrizio Romano poinformowali, że swoich rywali zdecydował się ubiec Liverpool. „The Reds” wykorzystali brak zdecydowania na Old Trafford i bardzo szybko przeszli przez wszystkie formalności oraz negocjacje.

Gracz PSV ma przenieść się do Anglii za około 37 mln funtów. Cała transakcja ma wynieść 50 mln funtów, a reszta kwoty ma być zawarta w bonusach oraz przyszłych klauzulach. Sam Gakpo również nie był skory czekać na ofertę z Manchesteru.

Holender miał być zdecydowany na zmienienie barw klubowych już w styczniu. Jego negocjacje z Liverpoolem były bardzo krótkie, gdyż bardzo szybko osiągnięto porozumienie. Zawodnik podpisze 6-letni kontrakt. Wkrótce mają odbyć się testy medyczne, aby Gakpo od 1 stycznia mógł zostać graczem Liverpoolu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze