FIFA

David Ornstein: na chwilę obecną tylko Joao Felix może dołączyć do Man Utd

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz portalu The Athletic David Ornstein donosi, że aktualnie jedynym zawodnikiem, który może realnie przejść do Manchesteru United ma być Joao Felix. Skrzydłowy mógłby trafić na Old Trafford w ramach wypożyczenia.

Wpierw Laurie Whithwell z The Athletic potwierdził doniesienia “Daily Mail” w sprawie problemów Manchesteru United w zimowym oknie transferowym. “Czerwone Diabły” mają być zainteresowane wyłącznie wypożyczeniem, a nie transferem definitywnym celów.

Następnie David Ornstein w programie NBC Sport stwierdził, że na chwilę obecną jedynym zawodnikiem (według jego źródeł) łączonym z klubem z Old Trafford ma być Joao Felix. Gracz Atletico Madryt ma być aktualnie główną opcją rozpatrywaną pod kątem wzmocnienia środka ataku.

Reprezentant Portugalii zdaniem mediów miał oznajmić chęć zmiany barw, co miało przykuć uwagę innych topowych zespołów. Pomimo chęci samego gracza hiszpański zespół wolałby, aby ten pozostał w klubie.

Jednakże Ornstein podkreślił, że kluczowa dla losów wypożyczenia będzie postawa Atletico Madryt. Hiszpański zespół musi zgodzić się na obniżenie swoich wymagań płacowych, aby Manchester United zdecydował się zatrudnić ich zawodnika.

Dziennikarz dodał również, że Ten Hag był wielkim zwolennikiem talentu Gakpo, który dołączył ostatecznie do Liverpoolu. Brak transferu Holendra na Old Trafford związany miał być z innymi potrzebami transferowymi. Gakpo ma być postrzegany przez Ten Haga jako napastnik ustawiony szeroko na boisku, a nie gracz, który mógłby zagrać w środku formacji.

Ostatnim poruszonym tematem była kwestia przejęcia Manchesteru United. Ornstein zasugerował, że do zmian na Old Trafford może dojść wkrótce. Jego zdaniem może to być kluczowy oraz niespodziewany moment w historii klubu z czerwonej strony Manchesteru.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze