Sytuacja kadrowa przed meczem z Wolverhampton Wanderers

Jakub Brzyski

Manchester United w finalnym meczu w ramach roku 2022 zmierzy się na Molineux z ekipą Wolverhampton Wanderers. Do tego spotkania zespół Ten Haga przystąpi z serią dwóch zwycięstw. Warto dodać, że treningi wznowił Lisandro Martinez.

Nadchodzący mecz będzie idealną okazją dla „Czerwonych Diabłów”, aby dobrze zakończyć piłkarski 2022 rok oraz przedłużyć swoją passę zwycięstw. Pierwszy gwizdek tego spotkania usłyszymy już o 13:30 31 grudnia.

Nowy szkoleniowiec „Wilków” Julen Lopetegui na pewno szykuje jakąś niespodziankę, aby w jakiś sposób zaskoczyć graczy z Old Trafford. Na chwilę obecną następni rywale Manchesteru United zajmują 18. pozycję w lidze.

Raphael Varane zagrał w wygranym spotkaniu z Nottingham Forest. Było to pierwsze spotkanie Francuza od zakończenia Mistrzostw Świata w Katarze. W drugiej połowie został on zmieniony przez Harry’ego Maguire’a, który w ostatnich dniach zmagał się z chorobą.

Nieznany wirus wykluczył z gry Scotta McTominaya oraz Victora Lindelofa. Tymczasem Jadon Sancho oraz Axel Tuanzebe również pozostają niedostępni, lecz nie wiemy, kiedy wrócą oni do treningów z zespołem.

Natomiast do treningów wczoraj powrócił Mistrz Świata Lisandro Martinez. Urlop zawodnika po wygranym mundialu dobiegł już końca, więc rozpoznawalny środkowy obrońca zameldował się w Carrington.

W starciu z Nottingham Forest na ławce rezerwowych zasiedli Rhys Bennett oraz Zidane Iqbal. Oprócz nich pojawił się również Alejandro Garnacho, który w 65. minucie zastąpił na boisku skrzydłowego Antony’ego.

Sytuacja w obozie „Wolves”

W ostatnim meczu w ramach Boxing Day podopieczni Lopeteguiego wygrali z Evertonem 2:1. Bramki tego dnia zdobyli Daniel Podence oraz Rayan Ait-Nouri. Szkoleniowiec w startowej jedenastce względem starcia z Gillingham w Carabao Cup zmienił on tylko jednego gracza.