Al Nassr

Oficjalnie: Cristiano Ronaldo piłkarzem Al Nassr

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Oficjalnie po kilku tygodniach spekulacji były zawodnik Manchesteru United Cristiano Ronaldo został ogłoszony nowym graczem saudyjskiego Al Nassr. Portugalczyk złożył podpis na umowie, która wygaśnie dopiero w 2025 roku.

Legendarny „CR7” odszedł z Manchesteru United za porozumieniem stron w grudniu. Przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata zdecydował się on wypuścić niezwykle krytyczny wywiad udzielony dla Piersa Morgana. W nim pokazał on swoje niezadowolenie z pozycji w klubie, jak i sytuacji samej marki Manchesteru United.

Obie strony po tym wydarzeniu nie były zainteresowane kontynuacją współpracy, szczególnie zdaniem mediów Erik ten Hag miał jako pierwszy przystać na opcję odejścia gracza zimą. Przez kilka tygodni Ronaldo był wolnym zawodnikiem, a faworytem mediów do jego zakontraktowania miało być saudyjskie Al Nassr.

Ostatecznie Saudyjczycy dopili targu z obozem gracza i zakontraktowali go na mocy 3-letniej umowy. 37-latek dołączy do nowego klubu natychmiast. Warto dodać, że zdaniem mediów gracz miał otrzymać bardzo lukratywną ofertę od Szejków.

– Jestem podekscytowany nowym doświadczaniem, które wiążę się z inną ligą oraz innym krajem. Plan jaki ma Al Nassr jest bardzo ekscytujący. Cieszę się, że mogę dołączyć do moich nowych kolegów z szatni oraz wspomóc ich w walce o najważniejsze cele – mówił Cristiano Ronaldo.

– Tworzy się historia. Ten transfer nie tylko stanowi inspirację dla naszego klubu w walce o najważniejsze cele, lecz stanowi inspirację dla całej ligi, naszego narodu oraz przyszłych pokoleń chłopców oraz dziewczynek. Ukierunkuje to ich w osiągnięciu najlepszej wersji siebie – napisano w klubowym oświadczeniu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze