manutd.com

Erik ten Hag po wygranym meczu z Wolves: jestem zadowolony z odpowiedzi Marcusa Rashforda

, , , , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag po wygranym meczu 1:0 z Wolverhampton Wanderers postanowił udzielić pomeczowych wypowiedzi mediom. Według Holendra jego zespół podąża i rozwija się w dobrym kierunku.

Czynnik decyzyjne

– Nowy menedżer, jego pierwsze spotkanie przed własną publiką. Coś takiego zawsze powoduje, że spotkanie jest trudne. Mają dobrych zawodników, którzy tworzą dobry zespół, więc to my musieliśmy dyktować warunki w tym spotkaniu.

– Niestety tak nie było w pierwszej połowie. Nie jestem zadowolony z naszego występu. Moim zdaniem lepiej zaprezentowaliśmy się w drugiej połowie. Powinniśmy zdobyć gola jeszcze przed gwizdkiem na przerwę. Powinniśmy być również gotowi oraz zdecydowani.

Słaba pierwsza połowa

– Mieliśmy plan, lecz czasami nie wszystko idzie tak, jak chcesz. Radziliśmy sobie dobrze, to jest plus. Nie stworzyli sobie wielu okazji bramkowych, a my je mieliśmy. Musimy być skuteczni. Mieliśmy okazje w pierwszej połowie, aby otworzyć wynik meczu, lecz nie potrafiliśmy ich wykorzystać.

– W połowie powiedziałem zawodnikom, że z taką grą nie zasługują dzisiaj na zwycięstwo. Musielibyśmy wymienić wszystkich graczy, aby uzyskać te kolejne 10%.

Budowanie rekordu

– Wydaje mi się, że nie minęło jeszcze wystarczająco dużo czasu po tej przerwie, aby o tym mówić. Zawsze jest ciężko, jeśli masz krótkie przerwy pomiędzy spotkaniami. Każda chwila jest odpoczynkiem, a dzięki temu masz energię oraz odpowiednie nastawienie.

– Dzisiaj w pierwszej połowie nie mieliśmy tego. Jednakże w drugiej dobrze zareagowaliśmy na sytuację na boisku jako zespół. Oczywiście chcę, aby oni tak grali od pierwszego gwizdka.

Kolejne czyste konto

– Moim zdaniem nasi defensorzy oraz bramkarz zagrali bardzo dobrze. Zawsze chodzi o pracę zespołową. W pierwszej połowie nie zaprezentowaliśmy się dobrze w pressingu. W drugiej połowie byliśmy o wiele lepsi.

Lewonożny Luke Shaw jako lewy środkowy obrońca

– To jest właśnie jeden z powodów, dlaczego on tam zagrał. Ma o wiele lepsze kąty do podania piłki, lecz w tym meczu ważne było także tempo. Nasi rywale mają szybkich graczy na prawym skrzydle, a Luke mógł z nimi konkurować.

Zadowolony z postawy Rashforda

– Oczywiście, że jestem. Od początku byłem przekonany, co zrobi oraz jaka będzie jego reakcja w tej sytuacji. Jest w dobrym humorze, więc był w stanie opowiedzieć o tym mediom. Odpowiednio się zachował, więc jestem zadowolony z jego odpowiedzi. Miał dobre nastawienie, kiedy wchodził na boisko i tak musi być.

– Musimy unikać takich sytuacji w przyszłości, ponieważ musimy zawsze grać najlepszą możliwą jedenastką. Stworzyliśmy sobie wiele okazji do zdobycia bramki, lecz nie umieliśmy ich sfinalizować. Mieliśmy na ławce zawodnika w dobrej formie, który jest bramkostrzelny, więc było trzeba wpuścić go na boisko.

– Nie tylko po jego golu na 1:0, ale również po kolejnych próbach widać, że szukanie możliwości na podwyższenie prowadzenia czyni nas lepszymi.

Odpowiedni kierunek

– Moim zdaniem tak jest. Stworzyliśmy dzisiaj wiele okazji do zdobycia bramki oraz po raz kolejny zachowaliśmy czyste konto. Pokazuje to, że ciężko nas pokonać. Oprócz tego udowadniamy, że potrafimy zagrać bardzo zdyscyplinowanie w obronie, więc chcemy kontynuować nasz proces.

– Stwarzaliśmy zagrożenie z przodu i mamy wielu zawodników, którzy potrafią zamienić sytuację na gola.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze