FIFA

David Ornstein: Atletico Madryt gotowe wypożyczyć Joao Felixa

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz portalu The Athletic David Ornstein podaje, że Atletico Madryt ma być gotowe na wypożyczenie Joao Felixa do innego klubu. W wyścigu o Portugalczyka zmierzą się trzy zespoły z angielskiej ekstraklasy.

Od kilku tygodni media sportowe informują o możliwym transferze Joao Felixa do innego zespołu. Portugalczyk ma być zdecydowany na odejście z Atletico Madryt, lecz hiszpański zespół chętnie zatrzymałby go na dłużej. O przyszłości oraz wpływie zawodnika na zespół z Hiszpanii w grudniu wypowiedział się dyrektor generalny Miguel Angel Gil Marin.

– Joao Felix jest największą inwestycją, jaka została zrobiona z myślą o tym klubie. Wierzę, że jest on topowym, światowej klasy graczem, lecz z pewnych powodów nie chce już tu być. Chodzi o jego relację z trenerem (Diego Simeone), która nie jest dobra, a sytuacja podobnie wygląda w sprawie jego motywacji.

– Myślenie, że zmieni on klub, jest rozsądne. Chciałbym, aby tutaj został, lecz on nie ma tego w planie – dodał.

Zawodnika zaoferowano Arsenalowi, Chelsea oraz Manchesterowi United. To właśnie wspomniane angielskie kluby mają być najlepszą opcją pod kątem sportowym oraz finansowym dla Portugalczyka. W międzyczasie hiszpańskie media podają, że graczem interesować się mają także takie marki jak Bayern Monachium, Paris Saint-Germain oraz Barcelona, lecz wymarzonym kierunkiem gracza ma pozostać Premier League.

Źródła The Athletic twierdzą, że Atletico Madryt domaga się pakietu, który łącznie wyniesie 21 milionów euro (18,5 mln funtów), gdzie 15 mln euro ma stanowić samą opłatę za wypożyczenie. Natomiast kolejne 6 mln euro będzie związane z pokryciem pensji zawodnika.

Jednak trzeba pamiętać, że hiszpański zespół nie będzie skory do taniego pozbycia się swojego zawodnika. Związane to jest z chęcią odzyskania przynajmniej części kwoty, jaką zainwestowali oni w niego podczas transferu w 2019 roku.

Na chwilę obecną żaden z wymienionych klubów nie zgodził się na wspomnianą wyżej kwotę. Uważa się, że wkrótce może ona drastycznie spaść, co związane będzie ze zbliżającym się terminem końca zimowego okna transferowego.

Joao Felix utrzymuje stałe kontakty z byłym klubowym kolegą Thomasem Parteyem, który reprezentuje aktualnie barwy Arsenalu. Defensywny pomocnik może być jednym z czynników, które przekonają go transferu. Jednakże Felix ma również kolegów (z reprezentacji) w Manchesterze United, co także stanowi czynnik pozytywny w przypadku przenosin.

Latem Manchester United miał kontaktować się z Atletico Madryt w sprawie wykupu zawodnika. Zdaniem źródeł The Athletic hiszpański zespół miał odrzucić wtedy ofertę o wartości 135 mln euro. Pamiętać trzeba, że po odejściu z klubu Cristiano Ronaldo na Old Trafford pojawiła się potrzeba na transfer środkowego napastnika.

Pomimo kilku tygodni przerwy relacja pomiędzy Diego Simeone oraz Felixem nie uległa poprawie. Zawodnik ma być zdecydowany na odejście z klubu. Na pewno, jeśli kwota transferu zostanie obniżona, to bardzo szybko pojawią się zainteresowane skrzydłowym angielskie kluby.

Tymczasem przed otwarciem styczniowego okna transferowego poinformowano The Athletic, że na tamtą chwilę nie trwały żadne oficjalne negocjacje w sprawie Felixa. Jednak nie oznacza to, że pośrednicy obecnie nie zajmują się realizacją tego ruchu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze