manutd.com

Konferencja prasowa Erika ten Haga przed meczem z Bournemouth: wnioski z meczu z Wolves wyciągnąłem już w przerwie

Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

W 19. kolejce Premier League Manchester United zagra na Old Trafford z Bournemouth. Na przedmeczowej konferencji prasowej Erik ten Hag pytany był m.in. o Luke’a Shawa, który bardzo dobrze prezentuje się po powrocie do ligowych zmagań. Menedżer „Czerwonych Diabłów” zapewnił, że drużyna będzie przygotowana do pierwszego starcia w 2023 roku.

Manchester United po mundialowej przerwie prezentuje bardzo dobrą dyspozycję. Podopieczni Erika ten Haga wygrali wszystkie trzy spotkania – 2:0 z Burnley w EFL Cup oraz 3:0 z Nottingham i 1:0 z Wolves w Premier League. Pierwszym rywalem „Czerwonych Diabłów” w 2023 roku będzie Bournemouth, które po mistrzostwach świata znajduje się na przeciwnym biegunie – przegrało wszystkie trzy spotkania.

Poniżej prezentujemy zapis konferencji przedmeczowej z Erikiem ten Hagiem.

Erik, moglibyśmy porozmawiać o aktualnej sytuacji w obronie? Rozegraliście dwa mecze, w których Luke Shaw grał w środku obrony po lewej stronie, Harry Maguire siedział na ławce. Do tego teraz wraca Martinez. Jak to wszystko widzisz?

Oczywiście zawsze możesz mieć swój pomysł i plan, ale czasem trzeba go zmienić ze względu na okoliczności. Tak jak teraz, gdy choroby dopadły Harry’ego Maguire’a i Victora Lindelofa. Powinni zagrać w tamtych spotkaniach, ale Casemiro spisał się bardzo dobrze jako środkowy obrońca, Shaw przeciwko Nottingham również zagrał świetnie. Spojrzeliśmy na plan gry i sposób, w jaki musieliśmy podejść do spotkania z Wolves i pomyślałem, że to będzie najlepszy mecz dla Varane’a i Shawa. Znaliśmy siłę i szybkość „Wilków” po prawej stronie, a Luke mógł dobrze rozwiązać te problemy. Dobrze się to uzupełniało, bo chcieliśmy też atakować lewą stroną z ofensywnym Tyrellem Malacią. To rozwiązanie było także korzystne przez pryzmat utrzymania się przy piłce – z lewonożnymi piłkarzami otwierają ci się lepsze opcje.

Myślisz, że Luke może grać więcej na tej pozycji? Wiem, że jest Martinez, który jest świetnym zawodnikiem, ale czy myślisz, że jest to rola, w której Shaw mógłby zaistnieć?

Widzieliśmy dwa ostatnie mecze. Luke spisał się fantastycznie i byliśmy pod wrażeniem jego występów, ale wiemy też, że jest naprawdę dobry jako lewy obrońca. Ta pozycja to jednak dodatkowa opcja, a to zawsze jest dobre dla zespołu.

Erik, powiedziałeś że drużynie brakowało koncentracji i kilku innych rzeczy przed tamtym spotkaniem. Jak zamierzasz to rozwiązać przed spotkaniem z Bournemouth?

Myślę, że rozwiązałem to już w przerwie meczu z Wolves. Widziałem inne podejście w drugiej połowie, było więcej zaangażowania, koncentracji, agresji, byliśmy lepiej zorganizowani. Stworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych i uważam, że nasze zwycięstwo było zasłużone.

Spodziewasz się powrotu do kadry Scotta McTominaya i Lisandro Martineza?

Musimy zobaczyć, obaj ostatnio trenowali, więc jestem dość optymistyczny jeśli chodzi o ich powrót do składu.

A jak wygląda sytuacja z Diogo Dalotem?

Również, robi postępy. Nie chcemy jednak z nikim ryzykować. Wiemy, że przed nami bardzo dużo meczów i potrzebujemy pełnego składu, aby móc efektywnie zarządzać kadrą w pozostałych spotkaniach.

Początek meczu z Bournemouth we wtorek o 21:00.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze