Nottingham Forest

The Athletic: Jack Butland jedną z opcji. Man Utd rozważa ściągnięcie Deana Hendersona

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz The Athletic Laurie Whitwell zdecydował się ujawnić najnowsze wieści związane z ruchami Manchesteru United na rynku transferowym. “Czerwone Diabły” mają kilka opcji do załatania dziury po odejściu Martina Dubravki, w tym ściągnięcie z wypożyczenia Deana Hendersona.

Dzisiaj z rana media brytyjskie informowały o podchodach Manchesteru United pod bramkarza Crystal Palace Jacka Butlanda. Uaktywnienie się klubu z Old Trafford na rynku transferowym związane ma być bezpośrednio ze skróceniem wypożyczenia Martina Dubravki z Newcastle United.

Informacje te potwierdził dziennikarz portalu The Athletic Laurie Whithwell, który dodał, że Crystal Palace może aktywować opcję przedłużenia wygasającego kontraktu Butlanda (czerwiec 2023). Kontrakt Anglika zostałby przedłużony, a klub z Premier League zgodziłby się wypożyczyć go do ligowych rywali.

Oprócz 29-latka Manchester United ma zastanawiać się nad ściągnięciem z wypożyczenia Deana Hendersona. Anglik dobrze radzi sobie w Nottingham Forest w tym sezonie. Jednak klub niechętnie zdecyduje się na to rozwiązanie, gdyż ich zdaniem regularna gra jest najważniejsza w sprawie ich wychowanka.

Zespół Erika ten Haga interesował się także Yannem Sommerem, który miałby być faworytem Holendra ze względu na dobrą grę nogami. Kontrakt 34-latka wygasa latem, lecz zimą trzeba byłoby wygrać wyścig o zakontraktowanie Szwajcara z Bayernem Monachium.

Tymczasem niepewna w klubie jest także sytuacja na pozycji prawego defensora. Diogo Dalot powoli wraca do gry po ostatniej kontuzji, a podczas jego nieobecności dobrze zaprezentował się Aaron Wan-Bissaka. Anglikiem interesować się ma Wolverhapton Wanderers, które chciałoby go wypożyczyć do końca tego sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze