cpfc.co.uk

Media: Jack Butland zostanie wypożyczony do Man Utd. Testy medyczne wkrótce

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano oraz Laurie Whitwell z The Athletic poinformowali, że Manchester United powoli dopina swój pierwszy zimowy transfer. Do zespołu Erika ten Haga w ramach półrocznego wypożyczenia ma trafić Jack Butland.

Poszukiwanie bramkarza na rynku transferowym związane jest bezpośrednio ze skróceniem wypożyczenia Martina Dubravki do Manchesteru United. Klub z Old Trafford przeanalizował rynek pod kątem zmiennika dla Davida de Gea, a Tom Heaton pozostanie trzecim wyborem.

Tym kandydatem zdaniem mediów ma być Jack Butland z Crystal Palace. Anglik powrócił ostatnio po długiej kontuzji do gry, lecz przez ostatnie pół roku rozegrał tylko kilkadziesiąt minut w towarzyskich spotkaniach zimą. Kontrakt zawodnika z Crystal Palace na chwilę obecną wygasa w czerwcu 2023 roku, lecz klub ma opcję jej przedłużenia o sezon.

29-latek ma zmienić barwy w zimowym oknie transferowym na zasadzie półrocznego wypożyczenia. The Athletic podaje także, że zamówiono już testy medyczne Butlanda, które muszą się odbyć przed finalizacją tego transferu.

Warto dodać, że Butland w przeszłości mieszkał w okolicach Manchesteru. 29-latek nadal jest właścicielem domu, w którym mieszkał za czasów reprezentowania barw Stoke City.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze