manutd.com

Oficjalnie: Jack Butland graczem Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United potwierdził pozyskanie nowego bramkarza na zasadzie wypożyczenia. Jack Butland zamieni Crystal Palace na klub z Old Trafford do końca tego sezonu. 29-latek w trakcie swojej karierze rozegrał 87 spotkań w Premier League.

Jack Butland: – Jest to niesamowity klub i jestem dumny, że będę mógł reprezentować jego barwy. Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć współpracę z tutejszą grupą bramkarzy, która wspiera siebie nawzajem każdego dnia. Coś takiego stwarza możliwość jak najlepszego treningu oraz gry w dobrym środowisku.

– W mojej karierze rywalizowałem z Davidem de Geą oraz reprezentantem Anglii z tego grona, Tomem Heatonem. Są to bramkarze światowego formatu. Cieszę się z możliwości rywalizowania z nimi o miejsce w składzie oraz wspierania ich jako moich nowych kolegów z drużyny.

– Ten zespół może wiele osiągnąć w tym sezonie. Jestem bardzo podekscytowany, że otrzymałem możliwość odegrania roli w drużynie, która chce spełnić swoje ambicje.

Dyrektor sportowy Manchesteru United, John Murtough: – Jack jest świetnym bramkarzem z ogromnym doświadczeniem, które nabył w trakcie kariery piłkarskiej. Jest bardzo silny mentalnie, a jego charakter uczyni go dobrym dodatkiem do naszej grupy bramkarskiej oraz pierwszego zespołu.

– Jack dołączy do Davida, Toma oraz naszych młodych bramkarzy i wraz z nimi stworzy silną grupę, która będzie siebie wspierać. Stworzą oni optymalny trening oraz środowisko do gry. Nie możemy się już doczekać, aby powitać go w zespole.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze