manutd.com

„Daily Mail”: duże zmiany w zarobkach piłkarzy Manchesteru United. Co wniesie „zasada Ronaldo”?

, Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United wprowadzi w życie nową zasadę, mającą regulować maksymalną wysokość zarobków piłkarzy – do takich informacji dotarli dziennikarze brytyjskiego „Daily Mail”. Działania te mają na celu zniwelowanie komina płacowego, który powstał po zatrudnieniu Cristiano Ronaldo.

Jak wynika z doniesień „Daily Mail”, na Old Trafford postanowiono wyciągnąć wnioski z kosztownej lekcji, jaką dla budżetu klubowego stanowiło ponowne związanie się z reprezentantem Portugalii. Przypomnijmy, że dla Cristiano Ronaldo Manchester United nagiął wszelkie dotychczasowe zasady finansowania, a jego pensja w sezonie 2021/2022 – według różnych źródeł – miała oscylować nawet wokół 500 tysięcy funtów tygodniowo. Wskutek braku awansu do Ligi Mistrzów pensje wszystkich graczy na kolejny sezon zostały obniżone o 25%, jednak popularny CR7 nadal mocno wyprzedzał jego kolegów z drużyny.

Perspektywę kuszenia największych gwiazd potężnymi pieniędzmi, często stosowaną za czasów panowania dyrektora wykonawczego Eda Woodwarda, ma zastąpić bardziej racjonalne planowanie wydatków na transfery oraz renegocjacje warunków z już zatrudnionymi zawodnikami.

Nowo przyjęte regulacje, potocznie nazywane „zasadą Ronaldo”, mają regulować maksymalne zarobki zawodników na poziomie 200 tysięcy funtów tygodniowo i ograniczyć zazdrosne spojrzenia w klubowej szatni. Docelowo żaden z zatrudnionych graczy nie ma znacząco odstawać pod względem zarobków od całej reszty składu. Zgodni w tej kwestii są podobno: obecny dyrektor wykonawczy Richard Arnold, dyrektor ds. futbolu John Murtough oraz menedżer Erik ten Hag.

Pierwszym z listy wysoko opłacanych „Czerwonych Diabłów”, których miałaby dotyczyć mocna obniżka płac, jest David de Gea. Hiszpański bramkarz negocjuje obecnie warunki nowego kontraktu, a w jednym z ostatnio wywiadów udzielonych przyznał on, że w kwestii jego pozostania w klubie „wszystko jest na dobrej drodze”.

W świetle nowych zasad, spore wyzwanie może stanowić zatrzymanie na Old Trafford doskonale spisującego się ostatnio, Marcusa Rashforda, którego obecny kontrakt wygasa latem 2024 roku. Nie jest tajemnicą, że wychowankiem Man Utd interesują się działacze Paris Saint-Germain, mogący z powodzeniem podwoić zarobki 25-letniego napastnika. Za osiemnaście miesięcy kończy się także obecna umowa Luke’a Shawa.

Jak czytamy w artykule „Daily Mail”, Manchester United wydał w ostatnim roku aż 228 milionów funtów na pensje piłkarzy – to najwyższy wynik spośród wszystkich 20 klubów Premier League. Aż 20 milionów funtów z tej kwoty (niespełna 9% całości) stanowiło wynagrodzenie Cristiano Ronaldo.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze