manutd.com

Erik ten Hag: Manchester United kupował zbyt wielu przeciętnych piłkarzy

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag skrytykował politykę transferową Manchesteru Untied sprzed swojego przybycia. Jego zdaniem klub kupował „przeciętnych zawodników” i muszą zajść duże zmiany w tej kwestii, jeśli “Czerwone Diabły” mają wrócić do swoich najlepszych lat.

Manchester United zakończył poprzedni sezon na szóstym miejscu, 13 punktów za czołową czwórką. Holender, który dołączył do klubu latem, musiał być przygotowany na wielką przebudowę.

Ten Hag stwierdził, że szybko zidentyfikował problemy, które będzie musiał rozwiązać. Skrytykował atmosferę w szatni, a także poziom piłkarzy, których miał do dyspozycji.

– W poprzednim sezonie Manchester United nie posiadał czynnika strachu – tłumaczył szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” w wywiadzie dla Voetbal.

– Nie było ducha zespołu. Nie widziałem żadnej dynamiki. Odporność psychiczna była na bardzo niskim poziomie. Obserwowałem to jako ktoś z zewnątrz i zauważyłem to już w pierwszych tygodniach w klubie.

– Przyjrzałem się kulturze tego klubu. Zadałem pytanie: „co sprawiło, że Manchester United był wielki?”

– W poprzednich sezonach klub kupował niewyobrażalną liczbę piłkarzy, którzy nie byli wystarczająco dobrzy. Większość z nich była przeciętna – w United przeciętność to za mało. Koszulka United to wielki ciężar.

Już w trakcie pierwszego okienka transferowego Ten Hag chciał wpłynąć na kształt zespołu, ściągając Casemiro z Realu Madryt, dodając do tego duet z Ajaksu w postaci Lisandro Martineza oraz Antony’ego, a także pozyskując Tyrella Malacię. Christian Eriksen dołączył na zasadzie wolnego transferu.

Ten Hag przyznał, że celował w piłkarzy z odpowiednią osobowością i chciał takich zawodników, którzy będą gotowi walczyć o wynik na boisku.

– Tylko wielkie osobowości, które potrafią działać pod wpływem dużej presji, mogą tutaj grać. Dlatego pozyskanie Casemiro było ważne. Tak samo jak posiadanie Raphaela Varane’a, który jest drugim piłkarzem znającym smak zwycięstw.

– Malacia, Martinez, Casemiro, Antony to wojownicy, a Christian Eriksen to techniczny zwycięzca i wielka osobowość. Chcemy najlepszych z najlepszych. Każdy piłkarz, którego pozyskujemy do Manchesteru United, musi sprostać najwyższym standardom.

Podejście Erika ten Haga zaczyna odpłacać, Manchesteru United zajmuje pozycję w czołowej czwórce i notuje awanse w kolejnych rundach krajowych pucharów. Awansowali także w rozgrywkach Ligi Europy.

Holender wciąż szuka wzmocnień, a teraz priorytetem jest dla niego dozbrojenie ofensywy. Wiemy już, że do klubu dołączył Jack Butland, ponieważ zdaniem Ten Haga klub musi mieć trzech doświadczonych bramkarzy, jeśli chce zanotować udany sezon.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze