baodongkhoi.vn

Marcus Rashford na kartach historii, a Manchester United w półfinale Carabao Cup. Pewne zwycięstwo z Charlton

Patryk Tabak

Manchester United pokonał Charlton Athletic 3:0 w ćwierćfinale Carabao Cup. Bramki dla podopiecznych Erika ten Haga zdobyli Antony oraz Marcus Rashford. Dla Anglika był to ósmy kolejny mecz na Old Trafford ze zdobytym golem, dzięki czemu pobił rekord Wayne’a Rooneya.

Z uwagi na duże natężenie spotkań Erik ten Hag zdecydował się na spore zmiany w wyjściowej jedenastce. Do składu po mundialu wrócił mistrz świata – Lisandro Martinez, w środku pola kibice po dość długiej przerwie mogli zobaczyć duet Scott McTominay – Fred a w ofensywie od pierwszej minuty wybiegł Anthony Elanga. Ponadto w pierwszym zespole Manchesteru United zadebiutował 17-letni Kobbie Mainoo.

Pierwszą dobrą sytuację do zdobycia bramki Manchester United stworzył sobie już w 2. minucie meczu. Lewą stroną boiska popędził Alejandro Garnacho, który poradził sobie z Seanem Clarem i wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Diogo Dalota. Portugalczyk przymierzył jednak ponad bramką. Pięć minut później Garnacho w podobnej sytuacji postanowił już samemu kończyć akcję. Zszedł do środka i uderzył w stronę dalszego słupka, jednak futbolówka także minęła obramowanie bramki strzeżonej przez Maynarda-Brewera.

Na otwarcie wyniku kibice musieli czekać do 21. minuty. Harry Maguire świetnie wyprowadził akcję zagrywając na lewą stronę do Malacii, ten podał piłkę Fredowiktóry rozprowadził piłkę do znajdującego się z prawej strony Antony’ego. Brazylijczyk przełożył piłkę na lewą nogę i fantastycznym technicznym strzałem wyprowadził Manchester United na prowadzenie. Chwilę później „Czerwone Diabły” mogły podwyższyć wynik, jednak strzał Anthony’ego Elangi został zablokowany.

W 34. minucie Erik ten Hag zmuszony był dokonać zmiany – kontuzjowanego Dalota zastąpił Aaron Wan-Bissaka. Od razu po tej zmianie kapitalne uderzenie z rzutu wolnego oddał Fred, jednak piłka zatrzymała się na słupku. Charlton próbowało odpowiedzieć w ten sam sposób, ale strzał Albie Morgana okazał się niecelny. Do końca pierwszej części meczu bramki już nie padły. Goście próbowali wyprowadzać kontrataki, jednak w decydujących momentach brakowało im dokładności. Jak wtedy, gdy wychodząc czterema

Druga połowa rozpoczęła się od ostrzeżenia ze strony Charlton. Do strzału przed polem karnym doszedł Fraser, jednak piłka poszybowała nad bramką Heatona. W odpowiedzi do siatki gości po podaniu Freda trafił Elanga, jednak w momencie zagrania Brazylijczyka znajdował się na spalonym. W 54. minucie powtórzyć akcję bramkową chciał Antony, jednak tym razem po zejściu do środka i oddaniu strzału lewą nogą piłka w sporej odległości minęła bramkę gości. Była to jedna z ostatnich akcji Brazylijczyka w tym meczu, bo kilka minut później Erik ten Hag zdecydował się na zmiany. Na murawie w miejsce Antony’ego, Freda i Mainoo pojawili się Marcus Rashford, Christian Eriksen i Casemiro.

Chwilę później bardzo dobrą akcję przeprowadizli jednak piłkarze, którzy na boisku znajdowali się od początku. Scott McTominay prostopadłym podaniem wypuścił Garnacho i tylko świetna interwencja Maynarda-Brewera sprawiła, że Manchester United nie podwyższył prowadzenia. W kolejnych minutach Manchester United spuścił z tonu i wydawało się, że podopieczni Erika ten Haga skupili się na dowiezieniu korzystnego wyniku do końca. Ochoty do gry nie można było za to odmówić piłkarzom Charlton – najgroźniejszą okazję stworzyli sobie za sprawą rzutu wolnego, jednak uderzenie Frasera w środek bramki nie sprawiło problemów Heatonowi.

Ostatni kwadrans to przebudzenie Manchesteru United, który ponownie zaczął stwarzać sobie sytuacje. Bardzo aktywny był Christian Eriksen – jedno jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę, po drugim z kolei interweniował bramkarz gości. Ożywienie „Czerwonych Diabłów” w końcu przyniosło skutek. Bohaterem końcówki meczu został Marcus Rashford. Anglik najpierw wykorzystał świetny rajd i podanie Facundo Pellistrego, a potem bardzo dobre zagranie Casemiro. Było to ósme kolejne spotkanie na Old Trafford, w którym 25-latek zdobył bramkę, dzięki czemu pobił rekord Wayne’a Rooneya.

W równolegle toczonym spotkaniu Newcastle po bramkach Dana Burna i Joelintona pokonało Leicester 2:0. W środę zostaną rozegrane kolejne spotkania 1/4 finału – Nottingham zagra z Wolves a Southampton z Manchesterem City. Po zakończeniu tych meczów odbędzie się losowanie par półfinałowych.

Manchester United – Charlton Athletic 3:0 (1:0)

Strzelcy: Antony 21′, Rashford 90′, 90+4′

Man Utd: Heaton – Dalot (Wan Bissaka 34′), Maguire [C], Martinez, Malacia – McTominay, Fred (Eriksen 60′) – Antony (Rashford 60′), Mainoo (Casemiro 60′), Garnacho – Elanga (Pellistri 85′).

Charlton: Maynard-Brewer – Clare, Inniss, Ness, Sessegnon (Stockley 82′) – Morgan (Payne 66′), Dobson [C], Fraser – Rak-Sakyi (Henry 82′), Leaburn, Blackett-Taylor (O’Connell 60′)