manutd.com

“MEN”: Zidane Iqbal chce odejść na wypożyczenie, lecz problemem może być Erik ten Hag

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

“Manchester Evening News” donosi, że Zidane Iqbal chętnie tymczasowo zmieniłby reprezentowane barwy, aby zapewnić sobie regularną grę. Problemem w realizacji wypożyczenia pomocnika może być Erik ten Hag, który wolałby, aby jego podopieczny nie osłabiał zespołu przed końcem sezonu.

Erik ten Hag znany jest z dawania szansy młodym perspektywicznym zawodnikom. W ostatnim meczu z Charlton debiut od pierwszych minut zaliczył Kobbie Mainoo, który dotychczas rozegrał tylko jedno spotkanie w seniorskim zespole. Ten Hag w tym meczu z zakurzonej szafki wyciągnął także Facundo Pellistriego, który od dłuższego czasu nie otrzymywał szans w klubie.

Jednakże sytuacja inaczej wygląda w przypadku Zidane’a Iqbala, który nie otrzymał jeszcze szansy w tym sezonie. Pomocnik według przedsezonowych doniesień miał imponować Ten Hagowi, który dał mu szansę w towarzyskich spotkaniach latem i zimą.

Zdaniem “Manchester Evening News” Iqbal ma być gotowy na wypożyczenie w tym miesiącu. Jednak problemem przy realizacji tej transakcji mógłby być sam Erik ten Hag. Holender niechętnie zgodziłby się na odejście pomocnika przed końcem tego sezonu.

W poprzednich tygodniach sztab szkoleniowy pierwszego zespołu Manchesteru United miał omówić sytuację 19-latka. W rozmowach poruszano temat wypożyczenia zawodnika jeszcze w zimowym oknie transferowym.

Sztab szkoleniowy Manchesteru United ostatecznie miał zdecydować, że korzystniejsze dla młodego gracza byłoby pozostanie w klubie i praca na treningach pierwszej drużyny. Wychowanek “Czerwonych Diabłów” miałby otrzymać możliwość wypożyczenia dopiero w letnim oknie transferowym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze