manutd.com

The Athletic: problemy transferowe Man Utd. Facundo Pellistri jedną nogą poza klubem?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz Laurie Whitwell z The Athletic postanowił ujawnić kilka bardzo ciekawych informacji związanych z działalnością Manchesteru United. Przedstawiono m.in. sytuację klubu z Old Trafford na rynku transferowym oraz potencjalne odejście Facundo Pellistriego.

Pierwszym poruszonym tematem przez dziennikarza była sprzedaż akcji klubu. Ujawniono, że jeden z właścicieli akcji Manchesteru United zdecydował się sprzedać swoje akcje po ogłoszeniu „poszukiwania opcji alternatywnych” przez Glazerów.

W rezultacie ogłoszenia Glazerów akcje klubu bardzo szybko poszybowały w górę, więc nic dziwnego, że akcjonariusz zdecydował się sprzedać swoje akcje. Oszacowano, że owa osoba sprzedała łącznie 3 mln akcji klubu z Old Trafford w okresie, gdy jedna jednostka akcyjna wynosiła 20-23 dolary.

Pozostając w finansach, nie od dziś wiadomo, że inne kluby często wykorzystywały pozycję Manchesteru United oraz ich właścicieli. Wiązało się to z rzucaniem zaporowych cen za swoich zawodników, którzy byli celami transferowymi angielskiego klubu.

Whitwell donosi, że latem dyrektor sportowy John Murtough miał spotkać się z przedstawicielami pewnego klubu w sprawie transferu bardzo utalentowanego zawodnika. W branży wiedziano, że klub wycenił gracza na 15 mln funtów, lecz cena wywoławcza dla Manchesteru United wyniosła 28 mln funtów.

Kontynuując wątek transferowy, blisko odejścia z Old Trafford ma być Facundo Pellistri. Urugwajczyk zagrał tylko 6 minut w seniorskim zespole Manchesteru United przez cały sezon. Było to starcie pucharowe z Charlton Athletic, a w tym spotkaniu dorzucił jeszcze asystę przy trafieniu Marcusa Rashforda.

Zdaniem The Athletic pracownicy Manchesteru United mieli spotkać się z obozem Pellistriego, aby omówić jego przyszłość. Na spotkaniu poruszono temat wypożyczenia skrzydłowego, aby umożliwić mu regularną grę. Wcześniej podobne informacje podawały inne brytyjskie media.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze