manutd.com

„The Telegraph”: letnie transfery Manchesteru United będą uzależnione od kwalifikacji do Ligi Mistrzów

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Zimowe transfery w wykonaniu Manchesteru United nie rzucają na kolana. Do klubu trafił już Jack Butland, a na ostatniej prostej są przenosiny na Old Trafford Wouta Weghorsta. Niestety jak donosi „The Telegraph” lato może wyglądać podobnie, jeśli „Czerwone Diabły” nie zakwalifikują się do Ligi Mistrzów lub nie dokonają wyprzedaży.

Manchester United od odejścia sir Alexa Fergusona nie szczędził pieniędzy na transfery. Przez ten czas klub z Old Trafford wydał 1,6 miliarda euro, co klasyfikuje go na czwartym miejscu na świecie (wyżej tylko Barcelona, Manchester City i Chelsea). Ze sprzedaży zawodników zarobił zaledwie 417 i tym samym uplasował się na pierwszym miejscu na świecie, jeśli chodzi o stosunek przychodów do rozchodów.

Teraz jednak wydaje się, że skończyły się czasy bezmyślnego wydawania. Właściciele otwarcie mówią o tym, że mają zamiar sprzedać klub, co oznacza, że raczej nie planują jeszcze do niego dokładać.

Według doniesień „The Telegraph” Ten Hag nie będzie w stanie zatrudnić wysokiej klasy napastnika oraz pomocnika, jeśli jego drużyna nie zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów i nie dokona wyprzedaży zbędnych piłkarzy. Według Jamesa Duckera klub ma jeszcze obciążenia związane z poprzednimi transferami w wysokości 307 milionów funtów, co nie poprawia jego sytuacji finansowej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze