Twitter @ManUtd

Oficjalnie: poznaliśmy numer na koszulce Wouta Weghorsta

Jakub Sawiński
Zmień rozmiar tekstu:

Klub oficjalnie poinformował o numerze, z którym na plecach w barwach „Czerwonych Diabłów” występować będzie 30-letni holenderski napastnik.

Najnowszy nabytek Manchesteru United pierwszą część biężącego sezonu spędził na wypożyczeniu w tureckim Besiktasie. W szesnastu spotkaniach w barwach ekipy ze Stambułu, Holender trafiał do bramki przeciwników osiem razy.

27 – to z tym numerem przyjdzie Weghorstowi reprezentować barwy klubu z Old Trafford. Szansa na debiut wypożyczonego z Burnley zawodnika może nadarzyć się już podczas środowego spotkania Premier League z zespołem Crystal Palace.


Wout Weghorst w swojej dotychczasowej karierze piłkarskiej nigdy nie posiadał numeru 27. 30-letni zawodnik w swoich pierwszych dwóch sezonach przywdziewał trykot z numerem 28. Po przejściu w 2014 roku do ekipy Heraclesu Almelo, Weghorst wybrał numer 19. Później już na dłużej, gdyż aż w trzech zespołach, Holender grał z dziewiątką na plecach. Sytuacja ta uległa zmianie podczas występów w Besiktasie, w którym Weghorst występował z numerem 10.

Holender to dopiero drugi napastnik „Czerwonych Diabłów”, który wybrał ten numer. Oprócz niego był to Federico Macheda. Włoski talent z owym numerem występował w latach 2009-2014. Przed swoim odejściem na wypożyczenie do hiszpańskiej Sevilli z 27 na plecach grał Alex Telles.

Pierwszym w historii klubu z Old Trafford właścicielem aktualnego numeru Weghorsta był Gary Neville. Legendarny angielski defensor występował z nim od 1992 do 1994.

Pozostałymi zawodnikami, którzy grali dla Manchesteru United z numerem 27 byli: Mikael Sylvestre (1999-2008), Marouane Fellaini (2015-2019) oraz Terry Cooke (1995-1997).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze