ManUtd.com

“The Times”: Sir Jim Ratcliffe dołączył do wyścigu o wykupienie Man Utd

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Wielokrotnie łączony z przejęciem Manchesteru United Sir Jim Ratcliffe zdecydował się złożyć oficjalną ofertę kupna klubu z Old Trafford, informuje “The Times”. Rozpoczęcie procesu potwierdził rzecznik korporacji Ineos.

W tym sezonie rodzina Glazerów ogłosiła chęć przeszukania rynku w celu znalezienia alternatyw strategicznych dla “Czerwonych Diabłów”. Jedną z rozważanych opcji ma być sprzedaż klubu, a zdaniem mediów to właśnie pozbycie się akcji angielskiego zespołu ma być głównym celem amerykańskich właścicieli.

Dotychczas w tej sprawie media wymieniały inwestorów ze wschodu. Klubem miały być zainteresowane spółki z Arabii Saudyjskiej oraz Kataru, które w ostatnich latach nie mogą narzekać na problemy finansowe. W tle pozostało także Ineos, któremu przewodzi Sir Jim Ratcliffe wieloletni fan “Czerwonych Diabłów”.

Według “The Times” brytyjski bogacz w końcu miał podjąć decyzję o włączeniu się w wyścig o wykupienie Manchesteru United. Informacje te bardzo szybko zostały potwierdzone przez oficjalne źródła, gdyż otwarcie poinformowali o nich Sir Jim Ratcliffe oraz rzecznik prasowy Ineos.

– Oficjalnie przystąpiliśmy do procesu wykupu Manchesteru United – ujawnił rzecznik Ineos.

Na aktualnym etapie firmy muszą dogadać się z klubem oraz zgłosić się do rejestru, aby odtajnić dane finansowe i zobowiązania klubu. Oczekuje się, że w w przyszłym miesiącu oferty za klub złożą spółki ze Stanów Zjednoczonych, bliskiego wschodu oraz Azji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze