Brentfordfc.com

Media: Manchester United, Chelsea i Tottenham powalczą o Davida Rayę

, Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donoszą dziennikarze między innymi „The Guardian” czy „The Telegraph” Manchester United może włączyć się w walkę o Davida Rayę – bramkarza Brentford. Jednak osiągnięcie porozumienia z golkiperem może nie być łatwe, ponieważ zainteresowanie jego usługami wyrażają również Chelsea i Tottenham.

27-letni Hiszpan spisuje się zaskakująco dobrze w barwach Brentford. W tym sezonie w 10 meczach w Premier League zachował czyste konto sześć razy. Co więcej, bramkarz był również ceniony przez Luisa Enrique i znalazł się w kadrze swojego kraju na mundial, kosztem między innymi Davida de Gei.

Z kolei Manchester United prowadzi w ostatnich latach, łagodnie mówiąc, nieuporządkowaną politykę transferową, jeśli chodzi o bramkarzy. Ostatnio wypożyczony został Jack Butland, który zajął miejsce Martina Dubravki, którego przyjście z Newcastle nie okazało się najlepszym rozwiązaniem. Jednak David Raya w razie ewentualnego transferu na Old Trafford mógłby myśleć o pozycji numer jeden w bramce zespołu Erika ten Haga. Zwłaszcza że kontrakt Davida de Gei wciąż nie został przedłużony, ponieważ Hiszpan musiałby się zgodzić na znaczną redukcję swoich zarobków.

David Raya jest bardzo łakomym kąskiem na rynku transferowym, ponieważ kilka zespołów z czołówki Premier League ma na jego pozycji wakat. Wśród nich jest, chociażby Chelsea, która w tym momencie ma dwóch bramkarzy – Eduarda Mendy’ego oraz Kepę Arizabalagę, którzy nie gwarantują na dłuższą metę topowej formy. Z kolei Tottenham coraz poważniej rozważa zakończenie współpracy z Hugo Llorisem, który ma swoje lata i w ostatnim czasie notuje coraz więcej błędów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze