Nottingham Forest

Raport z wypożyczeń: Bailly zawieszony, dobra forma Amada oraz kontuzja Hendersona

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ostatni tydzień przyniósł kilka istotnych wydarzeń związanych z wypożyczonymi zawodnikami Manchesteru United do innych zespołów. Eric Bailly został zawieszony na kilka spotkań, a Dean Henderson doznał urazu, który eliminuje go z nadchodzących tygodni.

Eric Bailly

Iworyjski środkowy obrońca w tym sezonie reprezentuje barwy francuskiego Olympique Marsylia. Dwa tygodnie temu w trakcie starcia w ramach 4. rundy Pucharu Francji ten wyleciał zaledwie po 15 minutach spędzonych na boisku.

Bailly bez rozeznania na boisku zdecydował się przejąć spadającą piłkę, wysoko unosząc nogę. Zawodnik trafił piłkę, lecz równocześnie kopnął nadbiegającego rywala i właśnie za to ostatecznie otrzymał on czerwoną kartkę. W pomeczowych badaniach wyszło, że Bailly złamał swojemu rywalowi żebra.

Dzisiaj (19 stycznia) zdecydowano, że wypożyczony z Manchesteru United zawodnik otrzymał zawieszenie na aż 7 spotkań. Środkowy obrońca nie zagra w pojedynkach ligowych m.in. z Monaco, Nantes, Niceą oraz Clermont Foot 63.

Dean Henderson

Wychowanek Manchesteru United zagrał we wygranym 2:0 meczu z Leicester City w Premier League. Pomimo widocznych problemów zdrowotnych Hendersona udało się mu dokończyć spotkanie. Jednakże krótko po jego zakończeniu otrzymaliśmy informację, że bramkarz tego wieczoru doznał urazu mięśniowego.

Według ujawnionych przez Nottingham Forest diagnoz gracz wypadnie z gry na następne 4 tygodnie, lecz istnieje możliwość, że przedłuży się to nawet do 6 tygodni. Zakłada się, że zawodnika ponownie na boiskach zobaczymy w połowie marca.

Amad

Młody skrzydłowy zdobył bramki w ligowych starciach z Millwall, West Bromem oraz Wigan Athletic, które zostały rozegrane w grudniu. Dobra forma Amada została wyróżniona przez fanów, którzy wybrali go graczem miesiąca, co wiązało się z otrzymaniem nagrody „PFA Player of the Month”.

Zawodnik zdobył już w tym sezonie 6 bramek, a swoje umiejętności ponownie pokazał we wygranym w dramatycznych okolicznościach starciu w 3. rundzie FA CUP. Amad asystował przy bramce swojego kolegi, która ostatecznie dała zwycięstwo jego drużynie. Gracz został zapytany przez media, czy ma jakiś ulubiony moment w tym sezonie.

Amad: – Nie mam jeszcze mojego ulubionego momentu w tym miesiącu. Może po prostu muszę poczekać do końca sezonu, aby odpowiedzieć wam na to pytanie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze