manutd.com

Jamie Redknapp: Manchester United poczynił duży progres, ale nie jest jeszcze kandydatem do tytułu mistrzowskiego

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Jamie Redknapp wypowiadał się w pomeczowym studio Sky Sports, po remisie Manchesteru United z Crystal Palace. Jego zdaniem jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o szansach na mistrzostwo dla „Czerwonych Diabłów”.

Zwycięska forma po Mistrzostwach Świata rozbudziła apetyty wielu kibiców. Mówiło się już nie tylko o zajęciu miejsca w czołowej czwórce, ale także o nawiązaniu walki z Manchesterem City, a może nawet Arsenalem. Jednak remis na Selhurst Park mógł się okazać dla wielu zimnym prysznicem.

– Nie uważam, że Manchester United brał udział w wyścigu o tytuł nawet przed tym meczem [z Crystal Palace]. Wciąż mają wiele do zrobienia, ale progres poczyniony do tej pory jest zdumiewający – mówił Jamie Redknapp.

– Praca, którą wykonał Erik ten Hag jest wspaniała. Kultura tego klubu odwróciła się do góry nogami i teraz wyglądają, jak kolejny silny zespół w lidze. Jestem pewien, że po następnym letnim okienku transferowym będzie tylko lepiej.

– Jednak myślenie o tytule mistrzowskim w tym sezonie to krok za daleko. Mieli dużo pracy do wykonania po kiepskim rozpoczęciu sezonu. Najważniejsze, aby utrzymali to tempo. Są bardzo pewni siebie, a Marcus Rashford wygląda, jakby mógł strzelić bramkę w każdym meczu.

– Nie ma powodu, dla którego nie mieliby osiągnąć dobrego wyniku w spotkaniu z Arsenalem. Teraz będzie im jednak o wiele trudniej bez Casemiro. Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie.

– Z neutralnego punktu widzenia, chcemy po prostu zobaczyć najlepszych piłkarzy naprzeciwko siebie. Partey przeciwko Casemiro i Casemiro przeciwko Odegaardowi byłoby czymś wspaniałym.

– Tak się jednak nie stanie. United będzie musiał znaleźć inny sposób, być może wystawią dwóch defensywnych pomocników, aby sprawić, że granie przeciwko nim naprawdę będzie skomplikowane.

– To właśnie za to dobrzy menedżerowie zgarniają duże pieniądze. Jestem ciekawy jaka będzie taktyka Ten Haga bez Casemiro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze