MUTV

Konferencja prasowa Erika ten Haga przed meczem z Arsenalem: zrobimy wszystko, by przerwać ich serię

Mateusz Błaszczyk
Zmień rozmiar tekstu:

Po środowym spotkaniu na Selhurst Park Erik ten Hag spotkał się z dziennikarzami, by odpowiedzieć na pytania związane z nadchodzącym meczem z liderem Premier League, Arsenalem. Holender mówił między innymi o prawdopodobieństwie przeprowadzenia kolejnego transferu w tym miesiącu oraz powrocie Jadona Sancho.

Masz jakieś nowe informacje na temat stanu zdrowia Martiala lub Dalota?

–  Niestety nie. Mamy dopiero środę, więc musimy poczekać, żeby wiedzieć czy dadzą radę zagrać w niedzielę.

Wiemy, że Jadon Sancho wrócił do treningów. Jaki jest dalszy plan wobec niego? Jest szansa, że zobaczymy go w pierwszym składzie w niedzielę?

– Nie mogę na to odpowiedzieć. Wczoraj po raz pierwszy od powrotu trenował z drużyną. Do dnia meczu zaliczy jeszcze kilka takich treningów i wtedy zobaczymy co dalej.

Myślisz, że sprowadzicie jeszcze zimą jakichś piłkarzy poza Weghorstem?

– Taki klub jak Manchester United zawsze musi szukać możliwości na wzmocnienie drużyny i tak właśnie zrobimy. Będziemy się rozglądać i jeśli pojawi się jakaś okazja, będziemy musieli z niej skorzystać.

Wystawiłeś dzisiaj Casemiro, wiedząc, że może zostać zawieszony na weekendowy mecz. Masz już pomysł na to, jak zagrać bez niego?

– Ostatnio pokonaliśmy Arsenal bez Casemiro, więc mamy pewne pojęcie na ten temat.

Jak duże wrażenie zrobili na tobie od tamtego czasu? Do teraz jesteście jedyną drużyną, która pokonała ich w tym sezonie ligowym.

– Mają genialny sezon i zasługują na miejsce, na którym się znajdują. Są znakomicie poukładani i mają świetną mentalność oraz zwycięskie nastawienie, dzięki temu są na pierwszym miejscu. Mają fantastyczną serię i to od nas zależy czy zostanie ona przerwana. Zrobimy wszystko, by tak się stało.

Po pokonaniu Arsenalu sądziłeś, że będą takim mocnym pretendentem do tytułu, czy jesteś tym zaskoczony?

– Już w spotkaniu z nami było widać, że ich menedżer pracuje tam od długiego czasu. Pokazali wtedy, że są świetnym zespołem i myślę, że teraz są jeszcze lepsi. Wiemy co musimy zrobić, ale będzie nam do tego potrzebny naprawdę dobry występ. Wówczas sądzę, że mamy duże szanse na dobry rezultat.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze