manutd.com

Oficjalnie: Shola Shoretire nowym zawodnikiem Bolton Wanderers

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował, że niezwykle utalentowany Shola Shoretire został wypożyczony do jednego z klubów League One. Młody skrzydłowy do końca sezonu 2022/23 będzie reprezentować barwy Boltonu.

18-latek po raz pierwszy dostąpił możliwości posmakowania seniorskiego futbolu z dala od Old Trafford. Dołączy on do klubu, który aktualnie zajmuje 5. miejsce w tabeli i walczy o awans do Championship. W następnym meczu podopieczni Iana Evatta zagrają z Derby County.

Ostatnio Shoretire zmierzył się z Boltem w ramach Papa Johns Trophy, gdzie starsi rywale wyeliminowali z rozgrywek młodych piłkarzy “Czerwonych Diabłów”. Natomiast w dorosłym zespole zadebiutował w 2021 roku przy okazji ligowego meczu z Newcastle United.

W sezonie 2020/21 został nagrodzony tytułem Jimmy Murphy Young Player of the Year, a w ostatnich miesiącach kilkukrotnie pojawiał się na ławce rezerwowych w zespole prowadzonym przez Erika ten Haga. W tym sezonie łącznie rozegrał on 12 spotkań, w których zdobył 6 bramek oraz jedną asystę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze